ZUBAC NASTAVIO SA SJAJNOM KOŠARKOM / No, Clippersi su se vratili porazima: Čitlučanin osjetio svu moć nove NBA zvijezde koja je oduševila u prvih pet utakmica sezone

Clippersi poraženi od Cavsa. Ivica Zubac jedan od najboljih u porazu. Bila je ovo prva gostujuća pobjeda Cavsa protiv Clippersa od 13. ožujka 2016. godine.

28.10.2021.
7:57

Košarkaši Los Angeles Clippersa Ivice Zupca jutros po hrvatskom vremenu poraženi su u svojoj dvorani od Cleveland Cavaliersa 92-79. Bio je ovo treći poraz Clippersa u četiri odigrane utakmice ove sezone. OVDJE pogledajte kako je to izgledalo.

CLIPPERSI PONOVNO IZGUBILI /

Nije im pomogla ni fantastična predstava Georgea: Zubac zabio 6 poena; Dončić odveo Dallas do prve pobjede

Zubac ubacio 11 poena uz 4 skoka

Najbolji hrvatski centar, Čitlučanin Ivica Zubac, utakmicu je započeo u petorci Clippersa i za 24 minute provedene na parketu postigao 11 poena uz 4 skoka i jednu blokadu. Šut iz igre imao je 4-6, slobodna 3-5, dva ofenzivna i isto toliko defenzivnih skokova. Pogledajte u priloženom videu s Twittera Zupčevu blokadu.

Bio je ukupno treći strijelac momčadi iz LA-a. Trenutno je Zubac na prosjeku od 10 poena, 6.3 skokova i 3.0 asistencija po susretu. Collin Sexton je postigao 26 poena, Darius Garland dodao je 16, a Cleveland Cavaliersi su vodili gotovo čitavu utakmicu. Bila je to prva gostujuća pobjeda Cavsa protiv Clippersa od 13. ožujka 2016. godine.

Evan Mobley imao je 12 poena i 10 skokova u svom susretu. Bivša zvijezda Južne Kalifornije koja je ukupno zauzela treće mjesto na draftu zabila je dvoznamenkast pogodak u svih pet utakmica ove sezone. Mobley je ostavio jako dobar dojam. Zakucao je preko Ivice Zupca i kasnije blokirao igrača Clippersa...

George se mučio

Nicolas Batum postigao je rekordnih 16 poena u sezoni, a Reggie Jackson dodao je 16 za Clipperse u noći kada se Paul George mučio.

Promašio je svojih prvih sedam šuteva i završio 6 od 20, postigao je 0 od 8 iz raspona od 3 poena, a imao je 12 poena i 10 skokova uz četiri prekršaja. George, zajedno s kolegama starterima Batumom i Jacksonom, nije uspio postići poen u prvoj četvrtini.

Zubac je moćno zakucao i Clippersi su ušli u četvrtu s injekcijom. No, Cavsi su ih nadmašili sa 14-4 i povećali vodstvo na 16 poena. Clippersi su u ponedjeljak uništili Portland s 30 poena, kada su imali 21 ukradenu loptu, 37 asistencija i natjerali suparnika na čak 30 izgubljenih lopti. "Ta momčad se nije pojavila protiv Cavsa", stoji u pisanju ESPN-a.

LA je pucao 31 od 87 i bio 9 od 41 iz raspona od 3 poena. Cleveland nije bio puno bolji, pogodio je 33 od 81 i postigao 3 od 20 trica. No, Cavsi su kontrolirali reket, 48-34 su šutirali iz igre, a njihova je klupa nadmašila rezerve LA-a sa 27-18.

Cavsi u naletu

Nakon lošeg otvaranja sezone 0-2, Cleveland je pobijedio svoj treći dvoboj zaredom. Cavsi su prekinuli ukupni niz od sedam utakmica i niz od četiri poraza od Clippersa. Jackson je pogodio uzastopne trice koje su ih povukle na 63-62.

Ranije su veterani Kevin Love i Ricky Rubio pokrenuli niz od 7-0 koji je uključivao zakucavanje Lamara Stevensa nakon promašaja Lovea i vratili vodstvo Clevelanda na dvoznamenkasto, na semaforu je stajalo 63-53.

Cavsi su vodili 15 koševa prije nego što je George u drugom zabio svoj prvi koš na utakmici. Pogodio je potom tri zaredom, a Jackson je dobio svoje prve bodove tijekom serije od 17-9 koja je zatvorila prvo poluvrijeme s Clevelandom koji je vodio 47-40.

Jarrett Allen iz Cavsa imao je četiri poena i osam skokova nakon double-doublova u posljednje dvije utakmice. Isaac Okoro (lijeva tetiva) nije igrao.

LA Clippers - Cleveland Cavaliers 79-92
(Ivica Zubac je odigrao 24:29 minuta za LA Clipperse i zabio 11 koševa te upisao četiri skoka, jednu asistenciju i jedan blok)

1. Utah Jazz 3 0 1.000 --
  2. Minnesota Timberwolves 3 1 .750 0 1/2