Čudesni Niko Kranjčar Hrvatskoj opet donio pobjedu!

Vatreni su se nakon uspješno obavljenog zadatka u Tel Avivu vratili u Čatež s tri nova boda.

12.10.2010.
21:25

Zagreb. Stadion Maksimir. Gledatelja: oko 2.000. Suci: Damir Skomina, Andrej Kokolj, Matej Žunič (Slovenija). Strijelci: 0:1 - Abdellaoue (21), 1:1 - Mandžukić (35), 2:1 - Kranjčar (49). HRVATSKA: Pletikosa, Strinić, Šimunić, Schildenfeld, Srna (Buljat, 89), Pranjić (Pokrivač, 90+1), Vukojević (Dujmović, 61), Modrić (Iličević, 46), Kranjčar, Mandžukić, Eduardo (Bilić, 61). NORVEŠKA: Jarstein, Hangeland (Waehler, 65), Riise, Demidov, Abdellaoue (Huseklepp, 60), Pedersen, Ruud, Henriksen (Grindheim, 46), Jenssen (Hauger, 46), Moen (Rindaroy, 85), Braaten (Carew, 65).DRUGO POLUVRIJEME90+4' - Gotova je utakmica. Hrvatska je pogocima Mandžukića i Kranjčara preokrenula rano vodstvo norvežana i slavila s 2:1.

90+1' - Igrat će se tri minute sudačke nadoknade. Izašao je Pranjić, ušao Pokrivač.

89' - Posljednje minute dvoboja dobio je i Buljat. Iz igre je izašao Srna.

85' - Nova promjena kod gostiju. Izašao je Moen, a umjesto njega na terenu je Rindaroy.

80' - Neugodan centaršut Pedersena iz prekida, Pletikosa ipak nakon malih problema hvata loptu.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

73' - Odličan potez Iličevića, koji se varkom oslobodio čuvara, a zatim oštro tukao u prvi kut - no, norveški vratar krajnjim je naporom skrenuo loptu u korner.

69' - Nakon velike gužve u gostujućem 16-ercu, Mandžo je izbio sam pred Jarsteina, prevario ga, no loptu je s gol-linije očistila norveška obrana.

68' - Drugi opomenuti igrač na utakmici je Norvežanin Pedersen.

65' - Izmjene kod gostiju. Ulaze Carew i Waehler, a igru su napustili Braaten i Hangeland.

63' - Norvežani su imali sjajnu priliku za izjednačenje, no zicer Husekleppu iz velike blizine skinuo je Pletikosa.

61' - Nove promjene u sastavima. Ušli su Mate Bilić i Dujmović, a izašli Eduardo i Vukojević. Kod gostiju na terenu je Huseklepp, a izašao je strijelac Abdellaoue.

49' - Gol za Hrvatsku! Kakav potez Nike Kranjčara! Veznjak Vatrenih sjajno je okrenuo dvojicu čuvara, probio se u 16-erac i ljevicom matirao nemoćnog Jarsteina. Nakon dva pogotka Izraelu, Niko se još jednom majstorijom upisao u strijelce.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Kod Vatrenih je priliku dobio Ivo Iličević, a igru je napustio Modrić. Kod gostiju ušli su Hauger i Grindheim, a izašli Henriksen i Jenssen.

PRVO POLUVRIJEMEKraj prvog poluvremena!

45' - U završnici prvog dijela pokušao je i Kranjčar, no lakoćom je to ulovio norveški golman.

41' - Vukojević je lijepo tukao s dvadesetak metara, no na nesreću, lopta je prohujala pokraj lijeve vratnice. Hrvatska i nakon pogotka nastavlja s dominacijom.

35' - Gol za Hrvatsku! Zabili smo na sličan način kao i Norvežani. Srna je iskosa ubacio oštru loptu u kazneni prostor, a čini se kako je Mandžukić vrhom kopačke zahvatio loptu, tek toliko da prevari nemoćnog vratara gostiju.

31' - Strinićev centaršut promijenio je putanju pogodivši Ruuda u bloku, no i to je iščupao odlični vratar gostiju i skrenuo u korner loptu koja je išla u gol.

29' - Redaju se prilike naših reprezentativaca, ali nikako do pogotka. Nakon novog centaršuta u protivnički peterac najviši je bio Šimunić, koji je dobro tukao glavom, no još jedanput je dobro reagirao Jarstein. U nastavku akcije zbog grubog prekršaja na Mandžukiću prvi karton dobio je Demidov.

25' - Priliku za izjednačenje imali smo preko Kranjčara, no dvostruki strijelac iz Tel Aviva nije dobro zahvatio povratnu loptu Eduarda, te smo na kraju izborili samo korner.

21' - Slovenski sudac možda je i malo prestrogo sudio jedan prekršaj Srni iz kojeg su Norvežani u konačnici poveli. Abdellaoue je bio najspretniji, te centaršut glavom sproveo u Pletikosinu mrežu.

15' - Kakva šteta, Srna je odlično ubacio iz kuta, a Vukojević glavom pogodio gredu! Najbolja prilika Hrvatske u dosadašnjem dijelu utakmice.

7' - Nova prijetnja Hrvatske, Eduardo je progirao Mandžukića koji je tukao s ruba 16-erca, a vratar gostiju odbio je u korner.

5' - Nije loše počelo za Vatrene. Nekoliko opasnih proboja po desnoj strani, a posebno je napadački aktivan Darijo Srna kod kojeg se vidi želja za igrom, nakon preskakanja dvoboja s Izraelom.

1' - Počela je utakmica. Sramotna posjeta u Maksimiru. Svega oko 1.500 ljudi na tribinama! Više ih je dolazilo i na dvoboje protiv liliputanaca poput Andore i Malte. Odmah na početku naši su odigrali dobru akciju, no udarac glavom Eduarda lakoćom je ukrotio Jarstein.

NAJAVA arti-201010110602006Hrvatska je u 4. kolu kvalifikacija za EURO 2012. slobodna, pa će izabranici Slavena Bilića utorak iskoristiti za prijateljsku utakmicu s Norveškom. 14. reprezentacija svijeta sa sjevera Europe je u velikom naletu, u kvalifikacijama su srušili čak i Portugal, te upisali sve tri pobjede.

"Pobijedili su Portugal i u strašnom su naletu, te ne rade razliku između prijateljske i službene utakmice. To je momčad koja igra pomalo industrijski nogomet, ali iz polukontri te mogu izmasakrirati", izjavio je Nane o sljedećem protivniku Vatrenih.

Priliku protiv Skandinavaca zasigurno će dobiti i neki koji se nisu naigrali u prošlim kvalifikacijskim dvobojima, no sigurno je i kako Bilić ipak neće izvesti previše 'šarenu' postavu budući da su gosti najavili vrlo jak početni sastav na Maksimiru.

Utakmicu pratite UŽIVO na net.hr od 20.15 sati.