Harry, jesi gledao čudesnog Kranjčara?

Hrvatska je u vrlo dobroj utakmici svladala 14. reprezentaciju svijeta, Norvešku s 2:1. Na sablasno praznom Maksimiru okupilo se tek 2.

13.10.2010.
0:46

Zagreb. Stadion Maksimir. Gledatelja: oko 2.000. Suci: Damir Skomina, Andrej Kokolj, Matej Žunič (Slovenija). Strijelci: 0:1 - Abdellaoue (21), 1:1 - Mandžukić (35), 2:1 - Kranjčar (49). HRVATSKA: Pletikosa, Strinić, Šimunić, Schildenfeld, Srna (Buljat, 89), Pranjić (Pokrivač, 90+1), Vukojević (Dujmović, 61), Modrić (Iličević, 46), Kranjčar, Mandžukić, Eduardo (Bilić, 61). NORVEŠKA: Jarstein, Hangeland (Waehler, 65), Riise, Demidov, Abdellaoue (Huseklepp, 60), Pedersen, Ruud, Henriksen (Grindheim, 46), Jenssen (Hauger, 46), Moen (Rindaroy, 85), Braaten (Carew, 65). arti-201010120835006Iako je Hrvatska imala inicijativu, te je u 15. minuti prva i zaprijetila suparničkim vratima kada je nakon kornera Vukojević pogodio prečku, prvi pogodak na utakmici postigli su gosti i to također nakon prekida. Najviši pred našim vratima bio je Abdellaoue i udarcem glavom svladao je nemoćnog Pletikosu.

Nakon primljenog gola, naša je reprezentacija podigla tempo, uslijedile su brojne prigode pred norveškim vratima, ali do 35. minute je vodstvo svojoj momčadi odličnim intervencijama čuvao Jarstein. Ipak, nakon ubacivanja Srne s desne strane i laganog dodira Mandžukića vrhom kopačke lopta je ipak završila iza leđa norveškog čuvara mreže.

Hrvatska je do pogotka za 2:1 stigla već u 49. minuti i to nakon što se Niko Kranjčar odličnom varkom oslobodio dvojice čuvara, a potom prizemnim udarcem ljevicom s desetak metara poslao loptu pored Jarsteina. Niki je na početku akcije loptu dodao debitant u našoj reprezentaciji Ivo Iličević koji je na poluvremenu zamijenio Luku Modrića.

Do kraja dvoboja po nekoliko dobrih šansi na obje strane, ali se rezultat više nije mijenjao. Na kraju zaslužena pobjeda Vatrenih, koju je kao i u Izraelu donio sjajni Kranjčar.

Podatak da je utakmici prisustvovalo svega 2.000 gledatelja zvuči poražavajuće. Pa, pamtimo čak i gostovanja liliputanaca poput Andore i Malte gdje se okupilo više navijača. Zar ne bi bilo bolje da je dvoboj s Norvežanima odigran u nekoj manjoj sredini, na manjem stadionu gdje bi ugođaj bio zasigurno puno bolji nego onaj iz hladnog Maksimira? Ljudima u HNS-u očito je i ovako dobro.