Hrvatska ima novo sportsko čudo od djeteta!

Postaje li Hrvatska sila i u skijaškom trčanju? Čini se da su nordijski entuzijasti iz Gorskog kotara na najboljem putu da izbace još jednu sportskog heroja poput Jakova Faka.

15.3.2011.
13:12

Talentirani mladić po imenu Edi Dadić ne bavi se biatlonom nego skijaškim trčanjem, a u ponedjeljak je u austrijskom Ramsauu postao europski juniorski prvak u utrci na 10 km klasičnim načinom. Dadić je osvojio zlatnu medalju pobijedivši Bielera Livia iz Švicarske za 5,6 sekundi, a treći je bio Slovenac Praznik Aljaž.

Sedaemnaestogodišnji Dadić blistao je i u utrci na 10 km slobodnim načinom, njemu najdražoj disciplini, ali zlato mu je izmaknulo za samo 1,9 sekundi. Edi je inače, član kluba Ravnogorac iz Ravne Gore i fanatik je poput Jakova Faka.

"San mi je nastupiti na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju 2014. Na ovom Europskom prvenstvu nastupio sam ljutit, gotovo bijesan na sebe jer sam na Olimpijskim igrama mladih bio tek 19., a od mene se očekivalo postolje", kazao je sjajni Goranin.

Dadićev trener je Zoran Skender koji funkcionira i kao serviser. U tim poslovima pomaže i direktor nordijske reprezentacije Zlatko Malec koji Dadića smatra budućnošću hrvatskog sporta.

"Ovo je najveći uspjeh hrvatskog skijaškog trčanja jer medalju nikad nismo osvojili, a Edi je uistinu velika perspektiva".