Hrvatski junaci postali tragičari!

Srđan Lakić nije se proslavio u dvoboju Bundeslige između Kaiserslauterna i Eintrachta.

17.10.2010.
21:12

arti-201009120254006Nogometaši Kaiserslauterna na sjajan su način otvorili sezonu s pobjedama protiv Kölna i Bayerna. Upravo jedan od najzaslužnijih za taj podvig bio je i Srđan Lakić koji je u prva tri kola postigao četiri prvenstvena pogotka, te još jedan zabio i u Kupu. Također i Ivo Iličević je u prve dvije utakmice upisao dva zgoditka.

Međutim, u sljedećih šest utakmica Kaiserslautern je uzeo tek bod, dok je Lakić zabio još samo jedanput i to prije dva tjedna u porazu od HSV-a. Idealna prilika za vađenje bio je Eintracht, koji je do tad upisao tri pobjede i četiri poraza.

arti-201008270805006Počelo je dobro za Lakića i društvo, a hrvatski napadač izborio je jedanaesterac u 26. minuti. Međutim, penal mu je skinuo gostujući vratar Nikolov, da bi pred kraj prvog dijela gosti poveli preko Gekasa. Krivac za zgoditak bio je novopečeni Vatreni Ivo Iličević koji je u toj akciji izgubio loptu.

Domaćini su se u nastavku otvorili tražeći pogodak za izjednačenje, no do kraja utakmice primili su još dva gola. Opet je strijelac bio Gekas u 67., da bi visoku pobjedu gostiju potvrdio Meier u 84. minuti.

U drugom nedjeljnom dvoboju Hoffenheim je pobijedio Borussiu Mönchengladbach 3:2 (0:1).

Gosti su poveli golom Raula Bobadille u 12. minuti, no domaćin je u nastavku utakmice preokrenuo rezultat, a strijelci su bili Demba Ba (46), Anderson (67-autogol), te Salihović (82-11m). U sudačkoj nadoknadi Mohamadou Idrissou je samo ublažio poraz.

Gosti su utakmicu zaključili s devetoricom igrača nakon što su isključeni Juan Arango u 62. minuti, te Sebastian Schachten devet minuta prije kraja utakmice. Hrvatski reprezentativac Josip Šimunić nije nastupio za Hoffenheim.