Jakov Fak se ispucao: U dohvatnoj utrci tek 25.

Brončani hrvatski biatlonac nije uspio napraviti još jedan podvig u olimpijskom Vancouveru. U dohvatnoj utrci na 12.5 kilometara, u koju je krenuo kao treći, zauzeo je tek 25.

17.2.2010.
0:32

Šveđanin Björn Ferry osvojio je naslov olimpijskog pobjednika u dohvatnoj utrci biatlonaca na 12.5 kilometara.

Švedski biatlonac, koji je u nedjeljnom sprintu bio osmi, odličnim je nastupom prvenstveno na strelištu stigao do uspjeha karijere. Promašio je samo jednu od 20 meta, zbog čega je morao trčati jedan kazneni krug (150 metara), a ciljem je prošao u vremenu od 33:38.4 minuta.

Srebrnu medalju osvojio je Austrijanac Christoph Sumann, tek 12. iz sprinta, sa 16.5 sekundi zaostatka uz dva promašaja, a broncu Francuz Vincent Jay, zlatni iz sprinta, sa 22.8 sekundi zaostatka uz također dva promašaja.

Jakov Fak, koji je u dohvatnu utrku krenuo s trećeg mjesta, u cilj je ušao kao 25. sa 2:07.2 minute zaostatka i četiri promašaja.

Trofejni hrvatski biatlonac je loše krenuo u utrku, na prvom gađanju je imao dva promašaja iz ležećeg stava, te odmah pao na šesto mjesto.

U preostala tri pucanja imao je još dva promašaja, po jedan u drugom (ležeći) i četvrtom (stojeći) izlasku na strelište, a oba je puta promašio upravo posljednji, peti metak.

Sljedeći nastup Jakov Fak će imati u četvrtak kada je na rasporedu utrka na 20 kilometara pojedinačno s početkom u 22 sata po hrvatskom vremenu.