KRAJ: / Emirates eksplodirao, Arsenal se vratio iz mrtvih!

Dvoboj Topnika i Barçe definitivno je najjači susret četvrtfinala Lige prvaka. Prema mišljenju mnogih stručnjaka obračun je to momčadi koje trenutno igraju najljepši nogomet.

31.3.2010.
22:22

Stadion Emirates. Sudac: Massimo Busacca (Švicarska).

Strijelac: 0:1 - Ibrahimović (46), 0:2 - Ibrahimović (59), 1:2 - Walcott (69), 2:2 - Fabregas (85-11m).

ARSENAL:Almunia, Sagna (Walcott, 67), Vermaelen, Gallas (Denilson, 45), Clichy, Diaby, Song, Nasri, Arshavin (Eboue, 27), Fabregas, Bendtner.

BARCELONA:Valdes, Alves, Puyol, Pique, Maxwell, Keita, Busquets, Pedro, Messi, Xavi, Ibrahimović (Henry, 77).

CRVENI KARTONI: Carles Puyol (Barcelona, 85) Kraj jedne od najatraktivnijih utakmica ove sezone. Na kraju potpuno zasluženih 2:2, iako je Barcelona mogla osigurati pobjedu ranije s obzirom na broj prilika koje su Katalonci promašili.

Drugo poluvrijeme:

88' - Milito je u igri umjesto danas i ne baš pretjerano raspoloženog Messija.

85' - Fabergas je s bijele točke bio precizan na opće veselje domaćih navijača. Strijelac izjednačujućeg pogotka je ozlijeđen, no ne napušta igru, budući da Arsenal nema više prava na izmjenu.

84' - Zbog prekršaja s leđa, gostima je isključen ključni igrač obrane - Puyol. Jedanaesterac za domaćine!

79' - Diaby je požutio zbog grubog prekršaja na Keiti.

77' - Trenutak koji je cijeli stadion podigao na noge. U igru je ušao nekadašnji TopnikHenry umjesto dvostrukog strijelca Ibrahimovića.

74' - Eboue je četvrti igrač sa žutim kartonom kod domaćeg sastava.

70' - Prvu opomenu kog gostiju zaradio je Pique, te ga nećemo vidjeti u uzvratu.

69' - Tek što je ušao Walcott je smanjio na rezultat. Sjurio se engleski reprezentativac poput munje u šesnaesterac gostiju i prizemnim udarcem svladao Valdesa.

67' - Posljednja izmjena kod domaćih. Iz igre je izašao Sagna, a zamijenio ga je Walcott. To znači da večeras Eduarda nećemo vidjeti u akciji.

59' - Švedski napadač ponovno je zabio. Akcija je bila slična kao i kod prvog gola, no ovog puta Ibra je tukao snažno i pogodio rašlje Arsenalovog vratara.

53' - Bendtner je imao sjajnu priliku za izjednačenje, no Valdes je odlično zaustavio udarac glavom Arsenalovog napadača.

46' - Tek što je počeo nastavak utakmice Barcelona je povela. Ibrahimović je pobjegao domaćoj obrani i majstroskim lobom prebacio istrčalog Almuniju.

Prvo poluvrijeme:

Kraj prvih 45 minuta u kojima je Barcelona u potpunosti nadigrala Arsenal. Gledajući realno, gosti su mogli voditi s bar dva, tri pogotka razlike, no srećom po Topnike na vratima je izvrsno branio Almunia.

45' - Novi problemi za momčad Arsenea Wengera. Zbog ozljede igru je napustio i Gallas, a umjesto njega ušao je Denilson.

44' - Zbog prekršaja s leđa, žuti karton dobio je i Fabergas.

41' - Song je nakon niza prekršaja zaradio javnu opomenu. Drugu kod Arsenala.

38' - Bendtner je promašio dva puta sa samo nekoliko metara. Najprije mu je udarac skinuo Valdes, da bi iz novog pokušaja Danac pogodio vratnicu. Sa debelim zakašnjenjem sudac je u končanici označio zaleđe.

33' - Četvrti udarac Ibrahmovića prema vratima Topnika, no srećom po londonsku momčad lopta je prošla pokraj Almunijinih vrata.

27' - Prva izmjena na utakmici. Zbog ozljede je izašao Aršavin, a umjesto njega na terenu je Eboue.

22' - Konačno je živnuo i Arsenal. Nasri je lijepo tukao sa 20-ak metara, no njegov udarac je prohujao kraj lijeve vratnice.

21' - Prvu opomenu na utakmici zaradio je Aršavin. Čini se kako ruski reprezentativac neće moći nastaviti susret zbog ozljede.

13' - Novi nalet gostiju. Opet je u glavnoj ulozi bio Messi, no ovog puta pucao je preko gola. Nakon samo nekoliko desetaka sekundi Ibrahimović je promašio i drugu stopostotnu šansu. Opet je sjajan bio Almunia, koji je skinuo još jedan težak šut gostiju, da bi konačnu situaciju ispred domaćih vrata očistila, inače večeras, katastrofalna obrana Arsenala.

9' - Ibra je imao još jednu dobru šansu, no ovog puta iz dosta teže situacije. Udarac švedskog napadača završio je pored vrata Engleza. Teški trenuci za Arsenal, prema statistikama - Španjolci imaju više od 70 posto loptu u nogama.

6' - Messi je oštro tukao sa ruba šesnaesterca, no još jednput je briljirao vratar domaćina. U nastavku akcije Ibrahimović je promašio zicer sa svega pet metara.

2' - Tek što je počelo zakuhalo se pred vratima domaćina. Najprije je jedva spasio Vermaelen, da bi nakon kornera opasno tukao Busquets, no Almunia je krajnjim naporom spasio svoja vrata.

arti-201003310412006Finalisti ovog natjecanja iz 2006. opet će skupa 'u ring', no ovog puta nešto ranije nego prije četiri godine. Katalonska momčad, koja ujedno i brani naslov europskog prvaka, je favorit, no mnogo puta pokazalo se to kobno kada se o prolazu računa prije početnog sučevog zvižduka.

Uoči okršaja domaći strateg Arsene Wenger, unatoč problemima s ozljedama u momčadi, najavio je da će Guardiolinim igračima priuštiti 'minute teškog življenja'.

Hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva dvoboj će započeti na klupi Arsenala.