KRAJ: / Estonija slavi nulu, Hrvatska razočarala!

Na rasporedu je posljednji od tri prijateljska susreta u kojem će Hrvatska u Tallinnu pokušati sačuvati stopostotni učinak.

26.5.2010.
22:22

Prijateljska utakmica Tallinn. Le Coq Arena. Gledatelja: 2.500 Sudac: Svendsen (Danska) ESTONIJA: Pareiko - Piiroja, Rähn, Šišov, Sidorenkov - Vunk (Post, 78), Dmitrijev, Puri, Kink (Purje, 78), Vassiljev - Oper (Saag, 60). HRVATSKA: Subašić - Lovren (Vučko, 46), Schildenfeld, Vida, Čale (Strinić, 46) - Dujmović (Vukojević, 80), Pokrivač, Gabrić, Pranjić, Badelj (Buljat, 88) - Rakitić. Statistika utakmice: Udarci: 3 - 8 U okvir: 1 - 2 Prekršaji: 16 - 8 Korneri: 0 - 2 Posjed lopte (%): 37 - 63DRUGO POLUVRIJEMEKRAJ UTAKMICE!

90+2' - Posljednja prilika na utakmici. Gabrić je sa ruba šesnaesterca poslao loptu visoko na tribine.

88' - Posljednje minute dvoboja dobio je i Jurica Buljat. Iz igre je izašao Badelj.

80' - Mijenja i Bilić. Vukojević je na terenu umjesto Dujmovića.

78' - Nove izmjene kod domaćina. U igru su ušli Post i Purje, a izašli su Vunk i Kink.

72' - Dujmović je nanizao nekoliko igrača na rubu šesnaesterca, no u posljednji trenutak u blok je ušao Piiroja i otklonio opasnost.

66' - Evo i domaćina u prilici. Opalio je Vassiljev sa dvadesetak metara pored desne vratnice - nije to bio loš pokušaj Estonaca.

60' - Prva izmjena kod domaćina. Iz igre je izašao Oper, a umjesto njega na terenu je Saag.

53' - Prvi karton na utakmici zaradio je Milan Badelj.

51' - Lovren je dobro probio po desnoj strani, ubacio za Rakitića koji tuče u domaćeg vratara sa svega pet, šest metara.

46' - Izmjene u hrvatskoj reprezentaciji. U svlačionici su ostali Lovren i Čale, a na travnjaku su Vučko i Strinić.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Kiša i dalje neumorno pada. Nadajmo se boljem nogometu u nastavku utakmice.

Kraj prvih 45 minuta. Hrvatska je dobro otvorila susret i imala nekoliko prilika za gol, no nakon uvodne inicijative - tempo je pao. Pogotvo je loše izgledala druga polovica prvog poluvremena u kojoj su igrači obje reprezentacije rijetko dolazili u prilike za pogodak.

PRVO POLUVRIJEME41' - Nakon pokušaja Kinka pred našim vratima, Lovren je na drugoj strani imao dobru priliku, no ni to nije završilo u mreži domaćina. Malo uzbuđenja, nakon 20-ak minuta uspavanke.

37' - Glavom je pokušao Dujmović nakon ubačaja Rakitića, no ni taj pokušaj nije bio opasan za gol domaćina. Nakon početne inicijative Vatrenih, utakmica je otišla u 'mirnije vode' i rijetke su ozbiljnije prilike pred oba vratara.

31' - Pokušao je i Dujmović šutom iz daljine, no i njegov udarac završio je daleko od mreže estonskog vratara.

29' - Prvi pokušaj Estonaca na utakmici. Tukao je Vassiljev iz velike daljine, a lakoćom obranio Subašić.

17' - Pritisak Hrvatske, no i dalje nema pogotka. U samo pet, šest minuta Vatreni su nanizali nekoliko dobrih prilika - ipak i dalje ostaje 0:0.

13' - Odličan udarac Pranjića sa 30 metara, no na nesreću - lopta je završila na gredi!

11' - Greška estonske obrane, Rakitić se sjurio u šesnaesterac, no previše je oklijevao i domaćini su ga uspjeli blokirati.

10' - Badelj je prvi opasnije zaprijetio, no njegov udarac završio je iznad vrata domaćina.

6' - Bez pravih prilika u uvodnim minutama. Tek jedan pokušaj Rakitića, no estonska obrana brzo je otklonila opasnost.

1' - Počela je utakmica u Tallinnu. Na tribinama se okupilo nešto više od 2.000 gledatelja.

arti-201005240654006Slaven Bilić uhvatio se za glavu na treningu u ponedjeljak kada je shvatio u kakvu su mu stanju napadači. Zbog ozljeda i ranijih dogovora svi ljudi zaduženi za pogotke otpali su za 'akciju Estonija'.

arti-201005250754006Zbog toga je hrvatski izbornik najavio da će u Tallinu pokušati izvesti nešto što još dosad nije viđeno, odnosno što se on i suradnici dosad nisu usudili izvesti jer je "doista nesvakidašnje". Reprezentaciji će nedostajati i Modrić i Srna, kao i Šimunić, koji je također dobio poštedu.

"Bit će dobro, ima nas malo ali dovoljno", zaključio je Bilić.