KRAJ: / Najveća senzacija SP-a, Španjolci na koljenima!

Konačno na scenu izlaze i europski prvaci Španjolci, a prvi suparnici bit će im uvijek neugodni Švicarci.

16.6.2010.
17:56

Durban. Stadion Moses Mabhida. Sudac: Howard Webb (Engleska). Strijelac: 0:1 - Fernandes (52).

ŠPANJOLSKA: Casillas - Pique, Puyol, Ramos, Capdevila - Iniesta, Xavi, Alonso, Sergio, Silva - Villa.

ŠVICARSKA: Benaglio - Lichtsteiner, Senderos, Grichting, Ziegler - Huggel, Barnetta, Fernandes, Inler - Nkufo, Derdiyok. KRAJ UTAKMICE - Španjolska je neočekivano poraženja od Švicarske koja se uglavnom branila, ali je znala pronaći put do suparničke mreže. Španjolcima to nije uspjelo iako su imali čak 24 udarca prema suparničkim vratima.

90+4' - žuti karton za Hakana Yakina zbog igranja rukom.

90+2' - taktička izmjena kod Švicarske, Ottmar Hitzfeld je na teren poslao Eggimanna, a izvukao Barnettu.

90+1' - žuti karton za švicarskog vratara Benaglija zbog odugovlačenja.

90' - Švicarci poludjeli na suca Webba, produžio utakmicu za čak 5 minuta.

85' - traju minute španjolske opsade, Furija plete mrežu oko švicarskog gola, no pogotka nema.

79' - opasni Eren Derdiyok je prepustio mjesto svom sunarodnjaku, također švicarskom Turčinu Hakanu Yakinu.

78' - bomba Jesusa Navasa koja je prošla tik uz vratnicu.

77' - posljednja izmjena kod Španjolaca. Zbog ozljede je igru napustio Iniesta, a ušao Barcelonin brzanac Pedro.

74' - stativa za Švicarce! Fenomenalna akcija Derdiyoka koji je prevario Puyola i Piquea, Casillas je bio nemoćan, no lopta je pogodila vratnicu.

73' - drugi žuti karton za Švicarsku, zaradio ga je Ziegler.

70' - greda Španjolaca! Xabi Alonso je odapeo s 20-tak metara, a lopta je pogodila okvir gola koji se vjerojatrno još i sada trese.

68' - El Nino je ponovno harao obranom Švicaraca nakon kontranapada odigranog s Davidom Villom, no Torresov plasirani udarac je otišao malo iznad grede.

66' - prvi pokušaj Torresa, lopta je fijuknula pored gol.

63' - odmah je bilo vruće pred vratima Švicarske. Torres je zakuhao frku, a Iniesta uputio opasan udarac koji je završio pored vratnice.

62' - španjolski izbornik vuče dvostruki potez i baca sve na napad. Izvukao je Silvu i Sergija, a ubacio Navasa i Torresa.

60' - pokušaj Ramosa glavom, no lopta je sletjela na gornji dio mreže.

58' - španjolska momčad se polako oporavlja od šok, pucao je David Villa, no Benaglio nije imao problema.

52' - GOL!!! Nevjerojatan šok za europske prvake. Dugačka lopta zbunila je španjolsku obranu, nakon niza odbijanja te padova u šesnaestercu, Fernandes je, uz puno sreće, pogodio mrežu i doveo Švicarsku u iznenađujuće vodstvo.

48' - počela je viktorija! Španjolci sa svih strana opsjedaju vrata Švicaraca, a opasan udarac opet je uputio Xabi Alonso.

47' - pokušaj Xabija Alonsa nakon kornera, no lopta je otišla visoko preko vrata.

46' - obje momčadi su u nastavak utakmice ušle s početnim sastavima. Dakle, španjolski izbornik Del Bosque još uvijek na klupi drži Torresa i Fabregasa.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - Španjolci su apsolutno dominirali terenom, dvije trećine vremena imali loptu u svom posjedu (67 posto), te su uputili sedam udaraca (tri u okvir) prema samom jednom Švicaraca, no gol nisu postigli.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

44' - bijeg po lijevoj strani izveo je David Villa, ušao u suparnički šesnaesterac, lažnjakom 'pobacao' na travu svog čuvara i vratara Benaglija, no njegov lob nije pronašao put do mreže.

43' - Španjolci su kombinirali ispred švicarskog šesnaesterca, a na kraju je Iniesta pucao preko grede.

35' - prisilna izmjena kod Švicaraca. Zbog ozljede je igru napustio branič Senderos, a njegovo mjesto u obrani zauzeo je Von Bergen.

30' - slobodnjak je izveo David Villa, no pucao je točno u živi zid. Iz svega je Furija izvukla svoj prvi korner na utakmici.

30' - izgledna prilika za Španjolsku! Slobodni udarac na liniji 16 metara nakon prekršaja Grichtinga na Iniesti. Švicarac je za taj start zaradio i žuti karton.

26' - konačno i prvi udarac Švicaraca u okvir španjoskih vrata. Ziegler je probao iz slobodnjaka, no Casillas nije imao nikakvih problema.

24' - kakva prilika za Španjolsku! Iniesta dao loptu 's očima' za Piquea, koji je majstorski okrenuo svog čuvara, ali je potom pucao u Benaglija.

arti-20100609049400617' - pokušaj Ramosa otišao pored vrata. Dva udarca u dvije minute, je li to znak da se Španjolci bude?

16' - prvi udarac na utakmici, pucao je Silva točno u švicarskog vratara Benaglija.

14' - sporna situacija u kaznenom prostoru Švicarske, David Silva je dobio po nogama od svog čuvara, ali sudac Howard Webb nije pokazao na bijelu točku.

10' - dobar dribling Davida Ville u švicarskom šesnaestercu, no u zadnjem trenutku pobjegla mu je lopta.

9' - Španjolska ima apsolutnu dominaciju, no Švicarci su izborili prvi korner na utakmici.

4' - slobodni udarac za Španjolce, ubacivanje Xavija odbila je švicarska obrana.

1' - počeo je dvoboj u Durbanu, španjolske boje dominiraju na tribinama.