KRAJ: / Robbenov 'projektil' ukrotio Lavove!

21.4.2010.
22:37

München. Allianz Arena. Gledatelja: 69.091. Sudac: Roberto Rosetti (Italija). Strijelac: 1:0 - Robben (69). Crveni kartoni: Ribery (B) (37), Toulalan (L) (54). BAYERN: Butt - Van Buyten, Demichelis, Contento, Lahm - Robben (Hamit Altintop, 85), Ribery, Pranjić (Gomez, 63), Schweinsteiger - Olić (Tymoshchuk, 46), Muller. LYON: Lloris - Cris, Reveillere, Cissokho, Toulalan - Gonalons, Kallstrom, Ederson (Bastos, 70), Pjanić (Makoun, 55), Delgado (Govou, 79) - Lisandro. KRAJ UTAKMICE!

Bayern je na kraju potpuno zasluženo slavio. Unatoč činjenici da su Francuzi imali igrača više skoro 20 minuta - u niti jednom trenutku Lavovi nisu zagospodarili terenom. Na kraju je iz brojnih prilika u mreži Llorisa završila jedna bomba Robbena iz 69. minute. Olić je igrao prvo poluvrijeme, a Pranjić je zamjenjen nakon sat vremena.

Drugo poluvrijeme:

85' - Robben je ponovno sjajno odapeo s ruba šesnaesterca, no ovog puta je Lloris krajnjim naporom obranio. Desetak sekundi kasnije strijelac jedinog pogotka na utakmici izašao je iz igre, a zamijenio ga je Hamit Altintop.

79' - Posljednja izmjena u redovima Lavova. Ušao je Govou, a izašao Delgado. U istoj minuti požutio je Bastos.

70' - Drugu izmjenu rade i Francuzi. U igri je Bastos, a izašao je Ederson.

69' - Erupcija oduševljenja na Allianz Areni. Robben je raspalio sa više od 25 metara, Lloris je bio malo pokriven i lopta se zakoprcala u mreži Lyonovog vratara - 1:0! Čini se kako je bubamaru malo okrznuo i Muller, te tako dodatno zakomplicirao posao francuskom vrataru.

65' - Schweinsteiger tuče s ruba šesnaesterca, samo korner za Bayern. Bavarci opet imaju terensku inicijativu.

63' - I drugi hrvatski reprezentativac napušta igru. Pranjića je zamijenio Gomez.

61' - Minutu kasnije opet prijeti i Muller, no ovo izgleda nije večer Bayernovog napadača.

60' - Robben je napravio dobar posao na lijevoj strani i oštro tukao prema vratima, no lopta je prohujala tik uz vratnicu. Allianz Arena je opet duboko uzdahnula.

55' - Pjanić je izašao iz igre, a umjesto njega u igru je ušao Makoun.

54' - U nepune tri minute, dva žuta kartona zaradio je Toulalan i snage su sada poravnate - deset na deset.

53' - Bayern pritišće unatoč igraču manje. Nakon prilike Schweinsteigera, Muller je promašio loptu na samo deset metara od Lyonovih vrata. Napadač domaćih pošteno se obrukao!

51' - Toulalan je dobio opomenu zbog starta na Robbenu, te neće moći nastupiti u uzvratu.

49' - Pranjić je sjajno tukao iz voleja sa ruba šesnaesterca, a Lloris je teškom mukom zaustavio udarac.

46' - Olić je ostao na klupi u poluvremenu, a umjesto njega je u igru ušao terenu Tymoshchuk.

Rosetti je označio kraj prvog dijela uz burno negodovanje domaćih navijača. Bayern je do isključenja bio vidno bolja momčad, a posebice u prvih 20-ak minuta kada su imali pet, šest dobrih prilika. Lyon se pribrao tek nakon pola sata utakmice, i što je logično - u posljednjih osam minuta sa igračem više.

Prvo poluvrijeme:

44' - Opasno tuče Kallstrom sa 30 metara, no Butt odličnom paradom čuva svoja vrata. Lyon je zaigrao puno otvorenije od trenutka kad su dobili igrača više.

37' - Ribery je oštro startao na Lisandra i nogom ga nagazio po zglobu. Sudac nije dvojio ni sekunde i odmah Francuzu pokazao crveni karton.

30' - Prva prava prilika Lyona i odmah velika opasnost za vratara domaćina. Topovski je tukao Ederson, a na pet metara bombu je nekako blokirao Demichelis i odbio u korner. Da je lopta prošla kroz blok - teško da bi to ulovio Butt.

27' - Pranjić je zaradio žuti karton zbog prekršaja. No, prije dvadesetak minuta je isti takav prekršaj bio i na Oliću, a tada nije dosuđen niti prekršaj. Nažalost, ovaj karton znači da Danijel neće imati pravo nastupa u Lyonu.

22' - Točno u razmaku od dvije minute domaćin slaže odlične prilike. Opet je u akciji Muller, no već treći put napadač Bayerna ne pogađa okvir francuskog gola.

20' - Evo i Olića u dobroj šansi, no hrvatski napadač loše je zahvatio loptu i sa 15-ak metara tukao visoko preko gola.

18' - Nižu se prilike Bavaraca. Novi pokušaj Riberyja - lopta odlazi nekoliko centimetara pored desne vratnice. Bayern iz minute u minutu djeluje sve opasnije.

16' - Još jedna sjajna prilika za domaćine. No, usamljeni Muller je sa desetak metara loše tukao glavom.

12' - Pokušaj Mullera nakon sjajnog slaloma Robbena, no udarac je završio u bloku, odnosno korneru. Nakon ubačaja iz kuta Schweinsteiger je tukao glavom, no lopta je prošla tik uz lijevu vratnicu.

8' - Olića je pošteno po nogama raspalio Reveillere, no budući da je igrač Lyona prvo startao na loptu - sudac se nije oglasio.

7' - Prvih nekoliko minuta bez pravog uzbuđenja. Tek jedan pokušaj Francuza da ubace loptu pred vrata Bayerna, no taj pokušaj zaustavio je sudac označivši zaleđe.

1' - Počela je utakmica na prepunoj Allianz Areni. Nijemci se nadaju da pred svojim navijačima mogu do prednosti uoči uzvrata u Francuskoj. Čak sedmorica igrača Lyona već imaju žuti karton, te im prijeti suspenzija ukoliko večeras dobiju opomenu.

arti-201004210639006Prva zvijezda večerašnje utakmice na Alianz Areni biti će svakako sjajni Ivica Olić, danas miljenik Bavarske. No, uz Olu od prve minute je na terenu i Danijel Pranjić. Stadion je rasprodan za samo tri sata!

"Sigurno ću se bacati na glavu! Mogu uhvatiti finale Lige prvaka, takve prilike rijetko se pružaju u nogomentom životu. Živim za ovu utakmicu. Ne samo ja, već i ostali momci", rekao je hrvatski reprezentativni napadač uoči prvog polufinalnog dvoboja.

Hoće li Bavarci već u prvoj utakmici do pobjede nad LovrenovimLavovima, saznajte na net.hr-u.