KRAJ: / Sramotni Dinamo jedva prošao u 3. pretkolo

Hrvatski prvak je u prvoj utakmici 2.

20.7.2010.
22:12

Slovenija. Sportski park Nova Gorica. Gledatelja: 4000. Sudac: Luca Banti (Italija). Strijelci: 1:0 - Handanagič (11), 2:0 - Guberac (54), 3:0 - Brulc (79, 11m). Crveni karton: Bišćan (77). LUKA KOPER: Hasič, Polovanec, Handanagič, Kovačevič (od 46. Guberac), Struna, Karič (od 60. Marič), Sesar (od 68. Božičić), Marčeta, An. Struna, Brulc, Jelenič. DINAMO: Butina, Ibanez (od 57. Mesarić), Calello, Etto, Sammir, Chago, Barbarić, Bišćan, Slepička (od 46. Morales), Dodo, Sivonjić. Statistika utakmice: Udarci: 8 - 9 U okvir: 5 - 3 Korneri: 9 - 1 Prekršaji: 15 - 14 Posjed lopte (%): 47 - 53

Kraj utakmice! Dinamo je jedva dočekao posljednji sučev zvižduk te se unatoč teškom porazu probio u 3. pretkolo Lige prvaka u kojem će igrati protiv Sheriffa. Bit će zanimljivo čuti komentar Zdravka Mamića o sramotnoj predstavi njegovih igrača.

Igrat će se tri minute sudačke nadoknade!

88' Marič dobio opomenu zbog prekršaja.

86' Butina spašava Dinamo od katastrofe. Centaršut Slovenaca u Dinamov šesnaesterac, Brulc odlično puca glavom, Bučo maestralno ponovno spasio svoj gol!

Bad Blue Boysi časte Dinamove nogometaše povicima Igrajte, pederi!, hrvatskom prvaku prijeti ispadanje ako prime još jedan gol!

79' Božičič dobio opomenu.

79' Brulc je realizirao penal i Koper vodi s 3:0.

78' Sivonjić izašao, ušao Šimić.

77' Bišćan dobio crveni karton zbog rušenja Jeleniča u šesnaestercu. Sudac je, naravno, pokazao na bijelu točku.

72' Dodo se probio po desnoj strani i ubacio u šesnaesterac, no tamo nije bilo njegovih suigrača.

68' Nova izmjena kod Slovenaca. U igri je Božičić umjesto Sesara.

65'Brulc je pucao iz okreta, srećom, bez opasnosti po Butinin gol.

60'Marič je u igri zamijenio Kariča.

60'Morales pokušao zaprijetiti iz prve s vrha šesnaesterca, no njegov pokušaj je neslavno završio.

57' Ibanez napustio teren, u igri je Mesarić.

54' Koper poveo s 2:0! Nakon kornera je Butina 'zaplivao', Guberac podmetnuo nogu i zabio za povećanje vodstva.

51'Dodo je s vrha šesnaesterca uputio svoj prvi udarac, lopta je otišla preko gola.

47' Opomena za Sesara.

Počelo je drugo poluvrijeme, a momčadi su napravile po jednu izmjenu. Za domaćina momčad je ušao Guberac umjesto Kovačeviča, dok je Slepičku zamijenio Pedro Morales.

Kraj prvog poluvremena! Dinamo je pomalo razočarao igrom u prvih 45 minuta, a Butina je u posljednjim minutama spasio Dinamo da na poluvrijeme ne ode s dva gola u mreži.

43'Marčeta pokupio loptu iza leđa Dinamove obrane, no Butina je sjajnom reakcijom spasio suigrače i spriječio povećanje vodstva domaćina.

39' Najbolja šansa Dinama za izjednačenje! Ibanez je s lijeve strane ubacio na drugu vratnicu, no Etto nije dobro reagirao i poslao je loptu preko gola.

33' Sammir se probio po sredini i pucao s vrha šesnaesterca, no Hasič se nije dao iznenaditi.

30'Sammir je iz slobodnog udarca uputio oštru loptu u šesnaesterac domaćina, a Sivonjić iz izgledne prilike glavom loptu poslao daleko od gola.

26'Ibanez izveo korner s lijeve strane, Bišćan oštro pucao glavom, no ravno u vratara Kopra.

24'Chago dobio žuti karton.

25' Karič pucao, Bišćan glavom odbio loptu koja je krenula pod gredu Dinamovog vratara, no Butina se ipak nije dao iznenaditi.

21' Dinamo osim udarca Chage u prvih 20 minuta nije ozbiljnije zaprijetio, a Slovenci i dalje 'pletu mrežu' oko šesnaesterca hrvatskog prvaka. Karič je pucao iz slobodnog udarca, ali lopta je, srećom, otišla pokraj gola.

20' Drugi žuti karton za Koper, ovaj put je opomenu zaradio Polovanec.

14'Jelenič zaradio žuti karton zbog žestokog starta.

11' GOL za Koper!. Nakon kornera je na ubačaj zakasnio Bišćan, a Handanagič glavom s pet metara zabio za 1:0.

10' Slovenci su nešto življi na terenu, napadaju Dinamo, ali zasad bezopasno.

5'Chago prvi zaprijetio, s vrha šesnaesterca je neloše pucao, ali preko gola.

1' Počeo je susret u Sloveniji

NAJAVANa gostovanje u Sloveniju sa svojim igračima nije krenuo trener Velimir Zajec, koji je otputovao u Albaniju uživo pogledati uzvratni susret Dinama iz Tirane i Sheriffa. Domaćin je slavio s 1:0, no obzirom da je u prvoj utakmici izgubio s 3:1, Modri će, ako se ne dogodi čudo u Deželi, u 3. pretkolu igrati protiv moldavskog kluba.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

"Volim sve znati o suparniku, nogomet je mali šah i kao trener moraš tražiti i najmanje rupe koje te mogu dovesti do uspjeha. Poglavito kad momčad, poput naše, nema još svoj stil i automatizam pa da bude nevažno tko joj je s druge strane. Zato se maksimalno informiramo. Na uzvrat u Sloveniju dolazimo s velikom prednošću i kao favoriti, ali povijest nas uči da u svaki dvoboj moramo ući ozbiljno i pošteno. Iako se osjećamo kao da smo već u sljedećem kolu, imam povjerenja u svoje igrače", izjavio je Zeko uoči utakmice koju će 'nadgledati' mobitelom jer će biti na vezi s pomoćnicima Markom Mlinarićem i Sretenom Ćukom.

Podsjetimo, slovenski prvak je u Maksimiru šokirao Modre pogotkom Bubanje već u 10. minuti utakmice, no Mandžukić (30, 63), Slepička (38), Sammir (77) i Etto (80) su do kraja utakmice utrpali mrežu gostiju i osigurali miran uzvrat u kojem će igrati bez Mandže koji je prešao u Wolfsburg.

Trener slovenskog prvaka Nedžad Okdžič je izjavio kako nakon maksimirskog potopa ne vjeruje u nastavak europskog putovanja, ali da se nada barem minimalnoj pobjedi.

Dinamo će u Sloveniji, naravno, imati i podršku svojih navijača, a najavljen je dolazak oko tristotinjak Bad Blue Boysa.