Ni Rukavina ne može spasiti Dinamo koji lagano tone!

Klub koji je prošle sezone bio pred stečajem, s iskusnim Davorom Vugrinecom i gomilom 'klinaca', nije dozvolio Dinamu povratak u pobjednički ritam.

8.8.2010.
0:39

Varaždin. Gradski stadion. Gledatelja: 2.500. Sudac: Alen Gerek (Zabok). Strijelci: 0:1 - Rukavina (6), 1:1 - Glavina (67).Dinamo je u trećem kolu HNL-a nastavio seriju slabih rezultata. Otkako je klub napustio Mario Mandžukić, hrvatski je prvak izgubio dvije utakmice (Kopar, Rijeka) te upisao tri remija, od koji je onaj u uzvratnom susretu 3. pretkola Lige prvaka protiv Šerifa ravan porazu. Jedini trijumf u ovom razdoblju Modri su upisali protiv Hrvatskog dragovoljca.

Velimir Zajec je protiv Varaždina priželjkivao pobjedu i povratak dobre atmosfere narušene ispadanjem iz Lige prvaka od moldavskog prvaka.

I počelo je odlično za Dinamo – već u 6. minuti Ante Rukavina je glavom pogodio varaždinsku mrežu nakon kornera Sammira zabivši svoj prvijenac u dresu zagrebačkog kluba.

arti-201008070326006Rukavina je pet minuta kasnije opet mogao biti strijelac, ali je ovoga puta njegov udarac glavom bio neprecizan. U 14. minuti uzvratio je Vugrinec, no glavom je tukao pored vratnice.

35-godišnji Varaždinac je nešto kasnije pucao još opasnije, ali Lončarić je odbio u korner. U 35. minuti Ilija Sivonjić je uzdrmao vratnicu nakon dodavanja Badelja.

U drugom poluvremenu, umjesto strijelca Rukavine, u igru je ušao Etto, a Dinamo je nastavio s bezopasnim napadima. U 50. minuti je Sammir pucao točno u vratara Krkleca.

A onda su u 67. minuti domaćini stigli do izjednačenja. Mladi Dominik Glavina je sjajno fintom izbacio oba Dinamova braniča Cufrea i Barbarića, izašao pred Lončarića i lakoćom plasirao loptu u suprotni kut.

Pogodak je dao krila Varaždincima koji su se razletjeli po terenu, hrvatski prvak nije više opasno prijetio, no zato je bilo 'čupovo' pred gostujućim šesnaestercem.

Najveća prilika za domaćine ipak je stigla u četvrtoj minuti sudačke nadoknade kada je mladi Dejan Glavica probio lijevu strani i dodao do potpuno samog Marija Sačer, koji je pucao tik uz vratnicu.

Dinamo je tom prilikom pomazila sreća jer su Zagrepčani vrlo lako mogli ostati bez boda, no remi je ipak najpravedniji ishod ovog susreta koji je Zajecu donio nove glavobolje.

Srećom da idućeg tjedna nema europskih nastupa za Dinamo, pa će Zeki ostati dovoljno vemena da razdrma svoje igrače uoči sudbonosnog odmjeravanja snage s mađarskim Gyorom.