Hrvatska je u posljednjoj provjeri uoči Europskog prvenstva odigrala 1:1 na gostovanju u Norveškoj. Iako smo bili vrlo blizu pobjedi nakon gola Eduarda u 79.

2.6.2012.
21:02

Slaven Bilić nije mogao računati na Luku Modrića, a to se itekako osjetilo u igri hrvatske reprezentacije. Naime, većim dijelom utakmice naš je vezni red nije uopće imao ideju i napadači su izgledali vrlo odsječeno. Izbornik ne može biti zadovoljan ni obranom, koja je u nekoliko navrata ispala smiješna i pružila Norvežanima prilike, koje će ostali protivnici vrlo vjerojatno iskoristiti.

Nakon početnog ispitivanja snaga prvu priliku imala je Hrvatska. Igrala se 15. minuta kada je Perišić gurnuo loptu za Jelavića, ali je naš napadač promašio cijelu loptu. Samo pet minuta kasnije domaćini su mogli do vodstva.

Hrvatska obrana je zaspala, Braaten je ostao sam ispred Pletikose i pucao iz okreta. Vida se požrtvovno bacio i lopta ga je pogodila u ruku. Sudac je procijenio da to nije bilo namjerno te nije sudio jedanaesterac.

U 34. minuti još je jednom obrana Vatrenih ispala smiješna. Henriksen je ostao sam na pet metara od našeg gola, ali na sreću Stipe Pletikosa je fantastično reagirao i sačuvao je netaknutu mrežu.

Samo dvije minute kasnije nova sumnjiva situacija pred našim vratima. Iz daljine je pucao Riise, a lopta je na svom putu pogodila Rakitića u ruku. Norvežani su tražili najstrožu kaznu, ali sudac ni ovog puta nije ništa pokazao.

Početak drugog dijela počeo je obećavajuće za Hrvatsku. Mandžukić je opalio iz koljena, ali je fantastično reagirao norveški vratar Pettersen.

Ipak, bio je to samo labuđi pjev. U 55. minuti Norveška je promašila još jedan veliki zicer. Šimunić i Pranjić su se poigravali, a potonji je htio vratiti loptu Pletikosi, međutim napravio je to katastrofalno. Napadač Norveške Huseklepp je presjekao loptu i krenuo na hrvatskog vratara, ali ni on nije najbolje reagirao, pa je propala još jedna šansa domaćina.

Na lošu igru nadovezale su se i loše vijesti, pa je tako zbog ozljede u 68. minuti teren morao napustiti Ivica Olić, koji je ušao tek u nastavku.

I onda su se u 79. minuti ukazali Srna i Eduardo. Darijo je nabacio oštru loptu s desne strane, a Dudu je odlično reagirao glavom i pogodio za vodstvo Hrvatske.

Međutim, teško stečeno vodstvo nisu uspjeli zadržati. U drugoj minuti sudačke nadoknade nakon udarca iz kuta u našem petercu najbolje se snašao Elyounuoussi i pogodio za 1:1.