Od 0:4 do 4:4 u samo 15 minuta!

Na otvaranju Afričkog kupa nacija u Luandi sastali su se Angola i Mali. Domaćini su vodili 4:0 sve do 79.

11.1.2010.
11:20

Angolci su pred svojim navijačima u Luandi na nevjerojatan način propustili pobijediti reprezentaciju Mali, za koju igraju zvijezde poput Seydoua Keite iz Barcelone, Frederica Kanoutea iz Seville i Mammadoua Diarre iz Real Madrida.

Domaćini su sve do 79. minute imali vodstvo 4:0, da bi Malijci u samo 15 minuta nadoknadili čak četiri zgoditka razlike i čudesno se spasili poraza.

Junak prvog dijela bio je igrač katarskog Shaahaba Flavio, koji je pogocima glavom u 36. i 42. minuti donio Angoli opipljivu prednost, a kada su domaćini Afričkog kupa nacija realizirali i dva kaznena udarca preko Gilberta (67) i najveće zvijezde Manucha (74), činilo se da su tri boda u džepu.

Angolci su se poslije vodstva 4:0 posve opustili, pa je Mali u nevjerojatnoj završnici stigao do izjednačenja. Junak dvoboja bio je član Barcelone Seydou Keite, koji je postigao hat-trick (79, 90+2, 90+4), dok je jedan gol zabio napadač Seville Frederic Kanoute (87).

U ovoj skupini u ponedjeljak igraju Alžir i Malavi.

Nakon terorističkoga napada na autobus s igračima, u kojem su poginule dvije osobe, a najmanje devet ih je ranjeno, reprezentacija Toga se definitivno povukla s Afričkog kupa nacija. Odustajanjem Togoanaca u skupini B ostale su tri momčadi - Gana, Obala Bjelokosti i Gana.