HAT-TRICK OLIĆA: Show hrvatskog napadača na Gerlandu!

Bayern je na svom stadionu stekao velikih 1:0 iako je veći dio utakmice igrao bez isključenog Riberyja. Može li Lyon zabiti Buttu dva komada, a sačuvati svoju mrežu netaknutom?

27.4.2010.
22:36

Lyon. Stadion Gerland. Gledatelja: 41.000. Sudac: Massimo Busacca (Švicarska). Strijelac: 0:1 - Olić (26), 0:2 - Olić (67), 0:3 - Olić (78).

LYON: Lloris - Reveillere, Cris, Boumsong, Cissokho (od 46. Gomis) - Gonalons, Makoun - Govou, Delgado (od 67. Pjanić), Bastos - Lisandro (od 79. Ederson).

BAYERN: Butt - Lahm, Van Buyten (od 46. Demichelis), Badstuber, Contento - Hamit Altintop, Van Bommel, Schweinsteiger (od 78. Alaba), Robben (od 76. Klose) - Olić, Müller.

79' - trener razbijenog Lyona je na teren poslao Edersona, a iz igre izvukao Lisandra koji je pobrao pljesak publike.

78' - zadnja promjena u redovima gostiju. Van Gaal je povukao Schweinsteigera, a uveo Alabu.

78' - GOL!!! Ivica Olić je Lyonu podario komplet golova. Nakon desne i lijeve noge, Llorisovu mrežu je zatresao i glavom na hat-trick protiv francuskog kluba.

76' - druga izmjena kod Bayerna, travnjak je napustio Robben, a zamijenio ga je Miroslav Klose.

76' - nova šansa za Olića nakon ubacivanja Müllera, no Makoun je u odlučujućem trenutku skinuo loptu s noge hrvatskom napadaču.

73' - Olić je pobjegao obrani Lyona, no u posljednji trenutak stigao ga je Bastos i spriječio hrvatskog napadača da postigne hat-trick.

71' - nova bomba Robbena, ali je Lyonov vratar opet bio dobro postavljen.

67' - nova izmjena Claude Puela, iz igre je povukao Delgada, a na teren poslao Miralema Pjanić.

67' - GOL!!! novi pogodak Ivice Olića! Na asistenciju Altintopa hrvatski napadač je pravovremeno ušao u kazneni prostor i ljevicom plasirao loptu u mrežu pored nemoćnog Llorisa.

59' - Olić je prava napast za obranu Lyona, u jednom sprint s dvije noge zaustavio ga je kapetan Cris, koji je za taj start dobio žuti karton. Nakon što je teatralno zapljeskao sucu Busacci, 'zacrvenjelo' mu se pred očima i morao je u svlačionicu.

57' - plasirani udarac Robbena s vrha šesnaesterca, vratar Lloris odbio loptu u korner

53' - brza kontra Bayerna koju je povukao Robben i odigrao povratno za Schweinsteigera, koji je iz prve pucao malo preko gola.

50' - prvi pokušaj u nastavku utakmice pripao je domaćinima, ali Gomis je pucao visoko preko grede.

46' - i trener Lyona više nema što čekati. Na teren je poslao drugog napadača Gomisa, a iz igre je izvadio Cissokhoa.

46' - odmah na startu drugoga poluvremena nezaliječenog Van Buytena zamijenio je Demichelisa.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

42' - Olić je nakon jednog bespoštednog sprinta zaradio ovacije Bayernovih navijača. Gerlandom se orilo Ivica, Ivica!

31' - velika prilika za povratak Lyona u utakmicu. Bastos je na drugoj stativi bio sasvim sam, ali je s nekoliko metara pucao pored vratnice.

26' - GOL!!! Müller asistirao, Olić okrenuo čuvara i desnom nogom zabio za vodstvo Bayerna

24' - javna opomena i za Bayernove igrače, a zaradio ga je Hamit Altintop.

23' - Gonalons zaradio žuti karton zbog starta na Van Bommelu.

22' - Ivica Olić se neviđenom energijom izborio za opasno ubacivanje koje je obrana Lyona u zadnji čas izbacila izvan kaznenog prostora.

16' - Lyon je bez ideje i uglavnom brine o vlastitoj mreži, a ni Bavarci ne žure u napad. Čak je i domaća publika, nakon početne euforije, pomalo utihnula.

10' - novi pokušaj Bayerna, lopta je 'šetala' ispred domaćeg peterca, no Olić je zakasnio na ubacivanje.

3' - sjajna prilika za Bayern, Olić ukrao loptu i pronašao usamljenog Müllera, koji je postao autor nevjerojatnog promašaja.

1' - počela utakmica na Gerlandu, domaći navijači stvorili su paklenu atmosferu.

NAJAVANjemački nogometni gigant u uzvratu u Lyonu traži put do osmog finala u najboljem europskom klupskom natjecanju. Francuski predstavnik će na krilima svojih navijačima, pak, pokušati dostići pogodak zaostatka i po prvi put u kluspkoj povijesti izboriti veliko finale,

Van Gaal na ovoj utakmici neće moći računati na suspendiranog Pranjića i pocrvenjelog Riberyja, no Nizozemac zato u vrhu napada može računati na uvijek raspoloženog Ivicu Olića, koji će sigurno dati sve od sebe da zabije gol. Claude Puel je izvukao svoje najiskusnije snage, pa će mjesto u udarnom sastavu dobiti i 30-godišnji Sidney Govou.