Pobjeda Olofsson-Zidek, Hrvatice na začelju

Šveđanka Anna-Carin Olofsson-Zidek pobjednica je utrke Svjetskog kupa biatlonki na 7.5 kilometara održane u austrijskom Hochfilzenu.

11.12.2009.
16:30

Anna-Carin Olofsson-Zidek je zadanu dionicu svladala za 23:10.8 minuta pogodivši pritom svih 10 meta. Drugo mjesto osvojila je još jedna Šveđanka, Helena Jonsson, inače vodeća u Svjetskom kupu, sa 11.1 sekundi zaostatka uz također svih 10 pogodaka, dok je treća bila Ruskinja Olga Zajceva sa 49.7 sekundi zaostatka uz jedan promašaj zbog kojega je morala trčati kazneni krug od 150 metara.

Na startu utrke u Hochfilzenu bile su i dvije hrvatske predstavnice koje su se našle na začelju poretka. Anamarija Brajdić je bila 116. sa 7:54.1 minuta zaostatka za pobjednicom uz šest promašaja, dok je Marina Kovačec bila 118. sa 8:44.6 minuta slabijim vremenom od Olofsson-Zidek iako je imala tek dva promašaja. Na startu utrke bila je 121 natjecateljica.

Slabim rezultatima u sprintu naše biatlonke nisu stekle pravo nastupa u dohvatnoj utrci na 10 km u subotu na kojoj će nastupiti prvih 60 iz ove utrke.

Rezultati:

1. Anna-Carin Olofsson-Zidek (Šve) 23:10.8/0 2. Helena Jonsson (Šve) +11.1/0 3. Olga Zajceva (Rus) +49.7/1 4. Simone Hauswald (Njem) +50.4/1 5. Tina Bachmann (Njem) +55.9/0 6. Olga Medvedceva (Rus) +1:00.4/0 7. Kati Wilhelm (Njem) +1:02.2/0 8. Sandrine Bailly (Fra) +1:10.1/1 9. Yingchao Kong (Kin) +1:10.2/0 10. Martina Beck (Njem) +1:19.9/1 ... 116. ANAMARIJA BRAJDIĆ (HRV) +7:54.1/6 118. MARINA KOVAČEC (HRV) +8:44.6/2