Pogledajte golčinu koja je rasplakala domaćine SP-a!

Južnoafrička Republika i Urugvaj otvorili su 2. krug SP-a, a Diego Forlan je raketom u 24. minuti domaćinu najavio lošu večer.

17.6.2010.
0:33

Pretoria. Stadion Loftus Versfeld; Sudac: Massimo Busacca (Švicarska); Strijelci: 0:1 Forlan (24), 0:2 Forlan (80-11m), 0:3 Pereora (90+4)

Žuti kartoni: Pienaar, Dikgacoi Crveni kartoni: Khune (76)

JUŽNA AFRIKA: Khune - Gaxa, Masilela, Khumalo, Mokoena - Letsholonyane (od 57. Moriri), Dikgacoi, Pienaar (od 78. Josephs), Modise, Tshabalala - Mphela

URUGVAJ: Muslera - Lugano, Godin, Fucile (od 71. A.Fernandez), Pereira - Perez (od 90. Gargano), Arevalo, Cavani (od 89. S.Fernandez), Pereira - Luis Suarez, ForlanNakon što je u 1. kolu odigrao nulu s Francuskom, Urugvaj je u svom drugom nastupu na SP-u svladao Južnoafričku Republiku 3:0 i tako stigao do prve, vrlo vrijedne pobjede na turniru koja ga je približila drugom krugu, dok će JAR najvjerojatnije postati prvi domaćin SP-a u povijesti koji će natjecanje napustiti nakon nadmetanja u skupini.

arti-201006110773006Baš kao i susretu protiv Francuske, reprezentacija Urugvaja se postavila čvrsto i disciplinirano. Vrlo pokretljivom igrom u sredini terena i u zadnjoj liniji gotovo lakoćom je otklanjala sve pokušaje domaćina i u prvom poluvremenu Južna Afrika nije imala niti jednu ozbiljniju priliku.

S druge strane, Urugvaj je napadački bio daleko konkretniji i opasniji i nije bilo čudo što je došao do vodstva u 24. minuti nakon sjajnog pogotka Diega Forlana, koji je odapeo s 25 metara i loptu od prečke spremio u mrežu. http://www.dailymotion.com/swf/video/xdpe78_0-1-matchhighlight-com_sport

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika Urugvaj je mogao riješiti već na startu drugog poluvremena, no Cavani je loše reagirao na odličan ubačaj Luisa Suareza. Odličnu priliku imao je i Lugano u 54. minuti, ali je loptu loše zahvatio glavom nakon što je Forlan nabacio.

Domaćin je u drugom dijelu imao inicijativu, no bez izraženih prilika. Svjesni kako ih poraz gura na rub provalije, Južnoafrikanci su u posljednjih 20 minuta krenuli na sve ili ništa.

Međutim, sva njihova nadanja u preokret doživjela su slom u 76. minuti kada je švicarski sudac Busacca dosudio kazneni udarac za Urugvaj te isključio domaćeg vratara Khunea zbog prekršaja nad Suarezom.

Forlan je sigurno realizirao jedanaesterac postavši s dva gola vodeći strijelac prvenstva. Konačan udarac stigao je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade kada je Pereira postigao i treći gol za Urugvaj.

Ovim porazom domaćin se praktički oprostio od plasmana u drugi krug natjecanja.

Nakon nepotpunog drugog kola na ljestvici vodi Urugvaj s četiri boda, dok Južna Afrika te Francuska i Meksiko, koji svoj susret igraju u četvrtak, imaju po jedan bod.

GOLOVI 0-3 UDARCI UKUPNO 10-19 U OKVIR GOLA 3-6 KORNERI 3-4 ZALEĐA 3-2 PREKRŠAJI 13-10 ŽUTI KARTONI 2-1 CRVENI KARTONI 1-0 POSJED LOPTE 51% - 49 %