Ronaldo poludio zbog uništenog remek-djela

18.11.2010.
11:58

Portugal je na svom terenu u prijateljskoj utakmici senzacionalno pobijedio svjetske prvake Španjolce sa 4:0, a veliko slavlje domaćina u Lisabonu Cristianu Ronaldu je pokvario suigrač Nani uništivši mu jedan od najljepših pogodaka u karijeri.

arti-201011170665006Naime, u 36. minuti utakmice na Luzu igrač Real Madrida se sjurio po lijevoj strani, okrenuo španjolskog i Barçinog braniča Piquea te lukavo lobao Ikera Casillasa, no na gol liniju je potpuno nepotrebno utrčao Nani i glavom ugurao loptu u mrežu.

Sudac je označio zaleđe, a Ronaldo i suigrači su poludjeli na igrača Manchester Uniteda.

"Nakon utakmice sam se ispričao Cristianu. Nisam znao da sam u zaleđu. Sve se dogodilo u velikoj brzini. Njegov potez je bio sjajan i nisam ga smio uništiti", izjavio je Nani, dok je Ronaldo okrivio suca:

"Slučajno ili ne, ali najbolje golove u karijeri sam zabio u dresu Portugala i svi su poništeni. Lopta je bila pola metra iza gol-linije. I slijepac je vidio da je to bio pogodak", smatra Ronaldo.

Portugal je na kraju upisao visoku pobjedu protiv Furije pogocima Martinsa (45), Postige (49, 68) te Almeide (90+4).

Capellova Engleska je na prepunom Wembleyju dobila 'šamar' od Francuske (1:2) koja je od početka susreta pritiskala domaćina i na kraju zasluženo slavila.

Strijelci za Tricolore bili su Karim Benzema (16) i Mathieu Valbuena (55), a počasni pogodak za Englesku postigao je Peter Crouch (86) koji je u igru ušao minutu ranije.