Sandro Sukno oteo Mladosti Kup

U finalnom susretu Kupa Hrvatske vaterpolisti dubrovačkog Juga pobijedili su zagrebačku Mladost nakon produžetaka sa 12:11 (2:4, 4:3, 0:1, 4:2 - 2:1).

20.12.2009.
22:59

Zadar. Bazen u Višnjiku. Gledatelja: 600. Suci: Periš iz Splita i Štampalija iz Šibenika.

JUG: Vićan, Vranješ 1, Bošković 3 (1), S. Sukno 2, Joković 1, Seman 1, Marković, Bušlje 3, I. Sukno, Dobud 1, Drobac, Obradović, Nižić, Šutalo.

MLADOST: Brzica, Živković, Babić, Letica, Petković, Milaković, Zubčić 1, Martinić, Karač 3 (1), Muslim 3, Hinić 3, Buljubašić 1, Pavić, Lončar.

PETERCI: Jug 2 (1), Mladost 1 (1) IGRAČ VIŠE: Jug - 17/6, Mladost - 11/7.Vaterpolisti Juga po deseti put su osvojili nacionalni Kup, a do njega su došli nakon produžetaka i uzbudljive završnice u kojoj Mladost nije znala "uzeti pobjedu".

Naime, odabranici Emila Nikolića vodili su od starta utakmice predvođeni sjajnim centrom Igorom Hinićem i preciznim Karačem i Muslimom, a siguran je na golu bio reprezentativni golman Josip Pavić, koji je skupio 15 obrana.

U posljednjoj četvrtini, kod vodstva 10:8, Žapci u dva navrata nisu iskoristili igrača više, a Dubrovčani su golovima Mihe Boškovića i Mare Jokovića došli do produžetaka.

Prvi produžetak su dobili Zagrepčani golom Krešimira Zupčića, a u zadnje tri minute Jug, koji je tada igrao bez prvog centra Nikše Dobuda, zaigrao je riskantno i preko mladog Semena 48 sekundi prije kraja izjednačio na 11:11.

Mladost je potom zatražila minutu odmora, ali nije uspjela uputiti ozbiljan udarac na gol Vićana, da bi Jug šest sekundi prije kraja golom Sanda Sukna sa sedam metara stigao do pobjede.

Uz Sukna, najzaslužniji za pobjedu je svakako vratar Frano Vićan sa 16 obrana, te reprezentativci Bošković i Andro Bušlje, a da pobjeda Juga i nije slučajnost govori i podatak da je ovo bila njihova sedma pobjeda u osam finalnih susreta, dok je Mladosti pripala samo jedna.