Senzacija u Tel Avivu: Partizan dobio Maccabi

U prvom susretu četvrtfinala košarkaške Eurolige beogradska momčad je iznenađujuće slavila na gostovanju kod Maccabija 85:77 i tako stekla početnu prednost u seriji na tri pobjede.

24.3.2010.
11:57

arti-201003230781006Partizan je u prvom poluvremenu utakmice u Tel Avivu zaostajao čak 21 poen razlike, ali je sjajnom igrom u posljednjoj četvrtini, koju je dobio 27:11, stigao do trijumfa. Beograđane je predvodio Dušan Kecman sa 29 koševa, dok je Bo McCalebb dodao 12 poena i 10 skokova.

Kod Maccabija je prvi strijelac bio Doron Perkins sa 13 koševa, dok su dvoznamenkasti broj koševa ubacili i bivši igrači Cibone Alan Anderson (12) te Andrew Wisniewski (10).

Barcelona je u prvom dvoboju četvrtfinala na svom terenu pobijedila Real Madrid 68:61, uz 18 koševa Petea Mickeala, te 14 poena centra Bonifacea Ndonga.

U redovima madridske momčad je najviše ubacio Darius Lavrinovič (14), dok je hrvatski košarkaš Ante Tomić za 17 minuta na parketu upisao 6 poena (šut 3/6) i tri skoka.

Olympiakos je teškom mukom na svom terenu svladao poljski Asseco Prokom sa 83:79. Grke je predvodio Linas Kleiza sa 26 koševa, dok je Miloš Teodosić dodao 21.

Hrvatski centar Nikola Vujčić je za 13 minuta zabio samo 2 poena (iz slobodnih bacanja) te dodao tri skoka.