Sneijder bombom oborio japanske kamikaze!

Iako su pobijedili Dansku (2:0), reprezentativci Nizozemske našli su se na udaru kritika nogometnih legendi te zemlje.

19.6.2010.
15:30

Durban. Gradski stadion. Sudac: Hector Baldassi (Argentina). Strijelac: 1:0 - Sneijder (53).

NIZOZEMSKA: Stekelenburg - Van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, Van Bronckhorst - De Jong, Van Bommel - Kuyt, Sneijder (od 83. Afellay), Van der Vaart (od 72. Elia) - Van Persie (od 88. Huntelaar).

JAPAN: Kawashima - Nagatomo, Nakazawa, Tulio, Komano - Hasebe (od 77. Okazaki), Matsui (od 64. Nakamura), Abe, Endo, Okubo (od 77. Tamado) - Honda. Udarci: 9 - 10 Udarci izvan okvira: 4 - 7 Udarci u okvir: 5 - 3 Korneri: 4 - 5 Zaleđa: 2 - 1 Prekršaji: 18 - 11 Žuti kartoni: 1 - o Crveni kartoni: 0 - 0 Posjed lopte: 61 posto - 39 posto KRAJ

90' - prilika utakmice Japanaca! Okazaki se odjednom našao pred Stekelenburgom, pucao je iz voleja, ali malo iznad grede.

88' - nova velika prilika za Nizozemce! Opet je pred japanskim vratima bio Afellay, no Kawashima je ponovno izašao iz tog dvoboja kao pobjednik.

88' - posljednja izmjena kod Oranja, igru je napustio Van Persie, a u vrh napada je otišao Huntelaar.

85' - najbolja prilika za Nizozemsku na cijeloj utakmici! Afellay je krenuo sam prema Kawashimi, ali je japanski vratar sjajno ušao u njegov udarac i spriječio novi gol.

83' - igru je napustio strijelac Sneijder prepustivši svoje mjesto mladoj nadi PSV-a Ibrahimu Afellayju.

77' - dvostruka izmjena kod Japana, iz igre su izašli Okubo i kapetan Hasebe, a japanski izbornik je po izjednačenje poslao Tamadu i Okazakija.

72' - vidjevši da je Japan sve opasniji i da mu treba svježa krv u sastavu, nizozemski izbornik je poslao na teren miljenika navijača Eliju, a povukao Van der Vaarta.

70' - brzi protunapad Japanaca, Komano je povukao po desnoj strani i potom ubacio na drugu vratnicu za natrčalog Hondu, no ispred njega je loptu u korner izbio Van der Wiel.

64' - japanski izbornik vuče prvi potez, iz igre je izvadio Matsuija, a na travnjak poslao Nakamuru.

58' - japanski pritisak se nastavlja, zaradili su prvi korner na utakmici, a odmah potom još dva udarca iz kuta zaredom.

57' - još jedan udarac Okuba, no lopta je otišla preko grede.

55' - Japanci odmah uzvraćaju, pokušao je Okuba, ali je pucao točno u Stekelenburga.

53' - GOL!!! nakon dugačke akcije suigrača, lopta je došla do Sneijdera, koji je svom snagom opalio s vrha šesnaesterca i ubio Kawashimu na vratima. Lopta je japanskom vrataru prešla preko ruke i zakoprcala se u mreži.

49' - nova prilika za Van Persieja, napadač Arsenala je pokušao pucati iz prve, ali je to izveo vrlo loše.

47' - počelo je dobro, odmah se u prilici našao Van Persie, ali japanska obrana je spasila u zadnji čas.

46' - krenulo drugo poluvrijeme, nadamo se boljem nogometu i većem broju prilika na obje strane.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - Nizozemska je imala loptu u svojim nogama čak 69 posto vremena, no uputili su tek tri udarca, samo jedan u okvir suparničkih vrata. Japanci su se povukli i prijetili iz kontranapada, no na kraju prvog dijela su imali čak pet udaraca prema Stekelenburgu, no također samo jedan u okvir vrata.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

41' - slobodni udarac za Japan s više od 30 metara, Honda je probao pucati prema suparničkim vratima, ali bilo je to preambiciozno.

37' - Japan se polako ohrabrio i odlučnije krenuo prema nizozemskim vratima, a Matsui je isprobao budnost Stekelenburga.

arti-20100614070000635' - Nizozemska i dalje drži loptu u svojim nogama, ali u rijetkim kontrama Japanac mora se spašavati prekršajima. Tako je Van der Wiel požutio zbog starta na Hondi. 20' - iako još nisu stvorili izrazitu priliku za pogodak, nogometaši Nizozemske potpuno dominiraju travnjakom. Lopta je u njihovom posjedu čak 77 posto vremena, što znači da se Japanci ne mogu sastati s loptom. arti-20100614085900611' - prvi udarac Japanaca prema nizozemskim vratima, ali Nagatomo nije pronašao cilj.

10' - opsada japanskog gola, lopta je lutala po kaznenom prostoru, a onda je Kuyt pokušao škaricama, no njegov udarac je blokiran.

9' - pokušaj Sneijdera iz slobodno udarca otišao je preko grede. Oranje se polako zahuktava i lopta je sve češće pred šesnaestercem Japana.

5' - prvi korner za Nizozemsku, japanska obrana otklonila je opasnost.

arti-2010061900050061' - počela utakmica u Durbanu, nizozemski navijači dominiraju na tribinama, sve je u narančastom, a čini se da će dečki u narančastim dresovima dominirati i na travnjaku.