Suareza golčinom uveo Urugvaj u četvrtfinale!

Drugi krug natjecanja na SP-u otvaraju Urugvaj i Južna Koreja obračunom na Port Elizabethu i više nitko nema pravo na pogrešku.

26.6.2010.
17:59

Nelson Mandela Bay. Port Elizabeth stadion. Sudac: Wolfgang Stark (Njemačka). Strijelci: 1:0 - Suarez (8), 1:1 - Chung Yong (68), 2:1 - Suarez (80).

URUGVAJ: Muslera - M.Pereira, Lugano, Godin (od 46. Victorino), Fucile - Arevalo Rios, Perez, A. Pereira (od 74. Lodeiro) - Cavani, Forlan, Suarez (od 84. Fernandez).

JUŽNA KOREJA: Sung Ryong - Cha Du Ri, Yong Hyung, Jung Soo, Young Pyo - Sung Yueng (od 85. Ki Hun), Jung Woo - Jae Sung (od 61. Dong Gook), Ji Sung, Shung Yong - Young Pyo.

Udarci: 14 - 15 Udarci izvan okvira: 6 - 10 Udarci u okvir: 8 - 5 Korneri: 3 - 3 Zaleđa: 1 - 0 Prekršaji: 12 - 12 Žuti kartoni: 0 - 3 Crveni kartoni: 1 - 0 Posjed lopte: 46 posto - 54 posto 87' - velika prilika Južne Korej za novo izjednačenje! Dong Gook je izbio sam pred Muslera, pucao oštro, a lopta je kroz noge urugvajskog vratara krenula prema mreži- No, išla je presporo i kapetan Lugano je prije gol-linije lakoćom pokupio loptu.

85' - južnokorejski izbornik također ubacuje posljednje adute, izvukao je Sung Yuenga, a na teren poslao Ki Huna.

84' - posljednja promjena kod urugvajaca, igru je napustio junak i dvostruki strijelac Suarez, a ušao je A. Fernandez.

83' - žuti karton za Yonga Hyunga zbog neopreznog starta na Perezu.

80' - GOL!!! Kakav pogodak Luisa Suareza! S ruba kazenog prostora napadač Ajaxa je naciljao suprotni kut i od vratnice zakucao loptu u mrežu.

74' - izbornik Tabarez je odmah reagirao, povukao je A. Pereiru, a ubacio mladog Lodeira.

74' - opet se probudio Urugvaj, dugačka lopta je iznenadila južnokorejsku obranu, ali i Suareza koji je potpuno neometan vrlo loše pucao glavom.

73' - bomba Suareza gotovo iz mrtvog kuta, Sung Ryong izbacio u korner.

70' - Južna Koreja i dalje napada, strijelac Chung Yong se mogao proslaviti, ali je iz izgledne situacije pucao točno u Muslera.

69' - javna opomena za Cha Du Rija zbog grubog prekršaja.

68' - GOL!!! Ubacivanje pred vrata Urugvaja, vratar Muslera i kapetan Lugano loše su reagirali i Chung Yong je glavom pogodio nebranjenu mrežu za 1:1.

61' - prva izmjena kod južnokorejske reprezentacije, izašao je umorni Jae Sung, a ušao visoki napadač Dong Gook.

58' - prilika za Južnu Koreju! Glavom je pucao kapetan Park Ji Sung, ali je vratar Musler obranio njegov udarac.

51' - nova opasnost pred vratima Muslera. Nakon jednog zračnog duela, lopta se odbila na nogu Chu Younga koji je pucao preko grede. Bila je to najbolja prilika drugoga poluvremena.

50' - južnokorejska reprezentacije odlučnije je krenula prema suparničkim vratima, odličan prodor i ubacivanje Young Pyoa u peterac u posljednji čas je izbacila urugvajska obrana.

46' - počeo je drugi dio utakmice, u sastavu Urugvaja napravljena je jedna prisilina promjena. Branič Godina zamijeni je njegov kolega iz obrane Victorino.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - velika pogreška južnokorejskog vratara zasad je ključni trenutak utakmice. Azijska momčad je nakon gola zagospodarila terenom, lopta je u prvom dijelu više bila u njezinom posjedu (53 posto), ali od ukupno šest udaraca Južnokorejanaca, samo je jedan išao u okvir, i to doslovce (u stativu). Urugvajci su također imali šest udaraca, ali su bili nešto preciziniji. Pola tih udaraca završilo je u okviru vrata.

44' - zadnji udarac u prvom poluvremenu, iz slobodnjaka je pokušao Chu Young, ali je pogodio živi zid.

44' - brzi kontranapad Urugvaja, M. Pereira je prebacio svog čuvara, pucao prema vratima, ali je južnokorejski branič Jung Soo blokirao, čini se, rukom, no sudac Stark je procijenio da se radi o napucanoj ruci.

41' - pokušaj Cha Du Rija iz daljine, lopta je preletjela preko grede.

39' - udarac strijelca Suareza prema južnokorejskim vratima, no ovoga puta je Sung Ryong bio siguran.

38' - prvi žuti karton na utakmici zaradio je Jung Woo kod Južne Koreje.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

32' - još bolja prilika za azijsku momčad, udarac je oprobao Chu Young, ali lopta je prohujala tik uz vratnicu.

30' - lagani pritisak Južne Koreje, udarac Jung Wooa otišao je preko gola.

24' - pokušaj M. Pereire nije ni stigao do vrata, već je završio u bloku južnokorejske obrane.

13' - udarac Arevalo Riosa iz daljine otišao je preko grede. urugvajci su spustili loptu na zemlju, primirili utakmice i vrebaju novu pogrešku Južne Koreje.

8' - GOL!!! Dugačka akcija Urugvajaca, u peterac Južne Koreje ubacio je Diego Forlan, a vratar Sung Ryong je neobjašnjivo pustio loptu prema drugoj stativi. Tamo su Korejanci zaboravili na Luis Suareza, koji je samo natrčao i iskoristio nevjerojatan poklon protivnika.

5' - vratnica za Južnu Koreju! Nakon prekršaja nad raspoloženim Ji Sungom, iz slobodnog udarca pucao je Chu Young, ali pogodio je stativu.

2' - bijeg Manchesterovog veznjaka Park Ji Sunga u posljednji čas je spriječila urugvajska obrana.

1' - počeo je dvoboj na stadionu Port Elizabeth na kojem ima gotovo 15.000 praznih mjesta. FIFA je pokušala 'utopiti' karte za ovoj dvoboj osmine finala, pogotovo nakon što je Francuski nogometni savez vratio 5.000 ulaznica, no nije uspjela.

NAJAVAarti-201006260053006Ako pogledamo tradiciju i statistiku, Urugvaj je apsolutni favorit u ovom susretu. U četiri dosadašnja međusobna ogleda južnoamerička momčad je slavila sva četiri puta, uz gol-razliku 7:1.

Od obračuna na svjetskim prvenstvima, Urugvajci i Korejanci su se susreli u Italiji 1990. u natjecanju po skupinama. Bilo je 1:0 za Urugvaj, a strijelac je bio legendarni Daniel Fonseca.

Urugvaj je dosad na SP-u u Južnojk Africi upisao dvije pobjede i remi, uz gol-razliku 4:0. Južna Koreja je ostvarila pobjedu, remi i poraz, a inkasirala je čak šest pogodaka i momčad je s najviše primljenih golova u osmini finala.