Velike majstorije Lea Messija

Omaleni Argentinac je već u sedmoj minuti zabio vrhunski pogodak s vrha šesnaesterca.

7.2.2010.
13:59

Nogometaši Barcelone su u 21. kolu španjolskog prvenstva na svom Camp Nou svladali Getafe sa 2:1 iako su susret završili sa samo devet igrača.

Katalonci su poveli već u sedmoj minuti nakon filigranski preciznog udarca Lea Messija s vrha kaznenog prostora. I nakon gola su domaćini nizali velike prilike pred gostujućim vratima, no u 26. minuti je Barçi zbog gruboj strata isključen Gerard Pique.

Ni to nije omelo Guardiolinu momčad da u 67. minuti stigne do drugog zgoditka na utakmice. Sve je napravio raspoloženi Messi, koji je okrenuo trojicu suaprničkih čuvara i potom samo gurnuo loptu za strijelca Xavija, kojem nije bilo teško zatresti mrežu.

U drugoj minuti sudačke nadokande Barcelona je ostala s de vetoricom na travnjaku jer je isključen i Meksikanac Raffael Marquez, a Getafe je to iskoristio i u 94. minuti ublažio poraz preko Soldada.

Barcelona je tako sačuvala pet bodova prednosti ispred Reala iz Madrida koji je na svom stadionu lakoćom pobijedio Espanyol 3:0 Los Blancosi su poveli već u petoj minuti nakon što je Sergio Ramos glavom u mrežu pospremio ubacivanje Granera.

U 30. minuti je Kaka dočekao jednu odbijenu loptu i sa samo dva-tri metara žabicom udvostručio prednost Kraljevskog kluba. U sudačkoj nadoknadi se u strijelce upisao i Gonzalo Higuaín.

U još jednoj utakmici subotnjeg programa Valencia je na svom terenu svladala Valladolid sa 2:0, a strijelci za Šišmiše bili su Banega (8) i David Villa (29).