United je u prvih sedam minuta poveo s 2:0, a Nani je svojim drugim golom u 41. najavio potop Bayerna.

8.4.2010.
0:44

Manchester, Old Trafford. Gledatelja: 75.000. Sudac: Nicola Rozzoli (Italija). Strijelci: 1:0 - Gibson (3), 2:0 - Nani (7), 3:0 - Nani (41), 3:1 - Olić (43), 3:2 - Robben (74).

Manchester United: Van der Sar; Rafael, Ferdinand, Vidić, Evra; Fletcher, Carrick (od 80. Berbatov), Gibson (od 81. Giggs); Valencia, Rooney (od 55. O'Shea), Nani

Bayern: Butt; Lahm, Van Buyten, Demichelis, Badstuber; Robben (od 76. Altintop), Van Bommel, Schweinsteiger, Ribery; Mueller (od 46. Gomez), Olić (od 84. Pranjić)Bayern je u odličnom uzvratnom susretu četvrtfinala Lige prvaka na Old Traffordu izgubio od Manchester Uniteda s 3:2, no kako je u prvoj utakmici slavio s 2:1, ipak je golovima Olića i Robbena osigurao polufinale i osvetio se Englezima za bolan poraz u finalu ovog natjecanja 1999. godine kada je momčad Alexa Fergusona na Camp Nou u sudačkoj nadoknadi zabila dva gola i pobjedom 2:1 popela se na tron Europe.

arti-201003300852006United je silovito započeo uzvratni susret na Old Traffordu, a ozlijeđeni Wayne Rooney, kojeg je menadžer Crvenih vragovaAlex Ferguson iznenađujuće stavio u sastav, već je u trećoj minuti otvorio prostor za Gibsona, koji je povukao do vrha šesnaesterca i potom iznenadio Butta udarcem u bliži kut.

Četiri minute kasnije domaćini su povećali prednost kada je Valencia 'zaljuljao' Badstubera, nekoliko ga puta okrenuo i potom prizemno ubacio u peterac Bayerna, gdje je Nani potpuno neometan petom iznenadio obranu gostiju i Butta.

arti-201004060696006Rafael je u 34. minuti oduzeo loptu Riberyju i pobjegao u kontru, koju su pratila trojica njegovih suigrača i samo Demichelis od gostujući braniča, no Fergusonov klinac je bio sebičan i pucao je pored gola.

Ivica Olić je u 38. propustio realizirati dotad najbolju priliku svoje momčadi kada je na lijevoj strani loše primio Müllerovu loptu i Van der Sar je uklizavanjem spasio svoju mrežu.

Manchester United je u 41. minuti poveo s 3:0 – Valencia je opet probio stranu i ubacio u sredinu kaznenog prostora. Rooney je preskočio loptu koja je došla do Nanija, a Portugalac ju je zakucao pod gredu Bayernovih vrata za 3:0!

Dvije minute kasnije se Olić, koji je Bayernu donio pobjedu u prvom susretu, othrvao naletima Fletchera i vratio Bayern u život zabivši iz teške situacije za 3:1.

Rafael, koji je u 18. minuti zaradio žuti karton jer je namjerno srušio Van Bommela, u 50. je nepotrebno s leđa povlačio Riberyja i dobio crveni karton, a Ferguson je pet minuta kasnije iz igre povukao svojeg najjačeg aduta Rooneyja te Johnom O'Sheom zakrpao rupu nastalu isključenjem.

Četiri minute kasnije je Ribery opalio volejčinu s vrha šesnaesterca, a odlični Van der Sar je jedva spasio svoju mrežu, dok je u 63. Nani mogao riješiti utakmicu nakon bijega Bayernovoj obrani, no Butt je refleksnom reakcijom spriječio pogodak.

Bayernu je plasman u polufinale donio Robben, koji je u 74. minuti iz prve dočekao ubačaj iz kuta te zakucao loptu u sam kut Manchesterovih vrata.

Bordeaux, Stadion Chaban-Delmas. Gledatelja 35.000. Sudac: Alberto Undiano Mallenco (Španjolska). Strijelac: 1:0 - Marouane Chamakh (45).

BORDEAUX: Cedric Carrasso; Ludovic Sane, Michael Ciani, Marc Planus (od 86. Fernando Cavenaghi),Benoit Tremoulinas; Jaroslav Plasil, Alou Diarra (od 71. Matthieu Chalme); Jussie (od 78. Yoan Gouffran), Yoann Gourcuff, Wendel; Marouane Chamakh

LYON: Hugo Lloris; Anthony Reveillere, Cris, Jean-Alain Boumsong (od 78. Mathieu Bodmer), Aly Cissokho; Jeremy Toulalan, Maxime Gonalons, Kim Kallstrom; Michel Bastos (od 89. Ederson), Cesar Delgado; Bafetimbi Gomis (od 67. Miralem Pjanić)Polufinale je izborio i Lyon koji je izgubio na gostovanju kod Bordeauxa s 1:0, no plasman među četiri najbolje momčadi Europe mu je osigurao trijumf od 3:1 iz prve utakmice.

Jedini gol na utakmici postigao je Marouane Chamakh u 45. minuti utakmice.