Tottenhamu nikako da krene. U utakmici osmine finala FA Kupa Spursi su gubili od Boltona, promašili penal i na kraju izborili remi. Od četvorice Hrvata na obje strane nije igrao samo Ivan Klasnić.

14.2.2010.
19:51

Dvoboj osmine finala engleskog FA Kupa između Bolton Wanderersa i Tottenham Hotspura na Reebok stadionu u Boltonu završio je s neriješenih 1:1. To znači da će se o putniku u četvrtfinale odlučivati za deset dana kada je na rasporedu uzvrat na White Hart Laneu.

Menadžer SpursaHarry Redknapp odlučio je ovoga puta na Kranjčarovo mjesto postaviti Luku Modrića od prve minute, ali unatoč želji da prodrma svoj sastav, krenulo je loše.

Poveo je Bolton golom Kevina Daviesa u 35. minuti, a pogotku je kumovala i loša reakcija Vedrana Ćorluke. Domaći su bili nešto bolji u prvom dijelu, a prednost su držali sve do 61. minute kada je akciju odlično pokrenuo Modrić. Luka je gurnuo loptu u prostor za mlađahnog Garetha Balea na lijevoj strani, ovaj je centrirao prema Jermainu Defoeu, a reprezentativni napadač je zakucao pod gredu.

Par minuta kasnije Redknapp je obavio hrvatsku zamjenu, umjesto Luke je ušao Niko, a gosti su krenuli i po drugi gol koji bi im osigurao mirniji uzvrat.

Do najbolje moguće prilike došli su u 71. minuti kada je Tom Huddlestone s bijele točke mogao preokrenuti susret, no njegov udarac s 11 metara bio je nedovoljno dobar za odličnog vratara Boltona Jussija Jaaskelainena.

Vedran Ćorluka odigrao je čitavu utakmicu, a Ivan Klasnić još se uvijek nije oporavio od ozljede u sastavu Boltona.

Crystal Palace (II) - Aston Villa 2:2

Bolton Wanderers - Tottenham Hotspur 1:1

Fulham - Notts County (IV) 4:0

Igrano u subotu:

Manchester City - Stoke City 1:1 Chelsea - Cardiff City (II) 4:1 Southampton (III) - Portsmouth 1:4 Derby County (II) - Birmingham City 1:2 Reading (II) - West Bromwich Albion (II) 2:2