Nakon što su se iz prvog susreta na San Siru vratili punog plijena, nogometaši Manchestera pred svojim su navijačima deklasirali talijansku momčad i izborili plasman u četvrtfinale.

11.3.2010.
0:48

Stadion: Old Trafford. Sudac: Nicola Rizzoli (Švi). Strijelci: 1:0 - Rooney (13), 2:0 - Rooney (46), 3:0 - Park (60), 4:0 - Fletcher (87).

Manchester United: Van der Sar - Neville, Ferdinand, Vidić, Evra - Nani, Fletcher, Scholes, Park, - Rooney, Valencia. Milan: Abbiati - Abate, Bonera, Jankulovski, Thiago Silva - Flamini, Pirlo, Ambrosini, Ronaldinho - Huntelaar, Borriello.

Prva utakmica: Milan - Manchester United 2:3 arti-201003090770006Nakon što smo u utorak navečer svjedočili pravoj nogometnoj fešti i čak deset pogodaka na dvije utakmice, nogometaši najjačih europskih momači i ovoga puta nisu ostali dužni.

Milan je na gostovanje u Manchester otišao s nadom da može nadoknaditi zaostatak od 3:2 nakon prvog dvoboja na San Siru. Međutim, ono što su Rossoneri prezentirali na uzvratu na Otoku - bilo je daleko ispod svih očekivanja.

arti-201002160632006Talijanske nade potopljene su već u za njih nesretnoj 13. minuti kada je na centaršut Garyja Nevilla sjajno reagirao Wayne Rooney i glavom matirao vratara Milana.

Primvši gol talijanska momčad se malo otvorila i zaprijetila preko Flaminija i Pirla, no bez većeg uspjeha. Rossoneri su preuzeli blagu terensku inicijativu, no nisu je uspjeli kapitalizirati do kraja prvog poluvremena.

arti-201003080800006No, zato je novi gol, i to opet Rooneyjev, pao na samom otvaranju drugog dijela. Nani je presjekao dodavanje na sredini, zatim uposlio svog kolegu u napadu koji sa ruba šesnaesterca šalje loptu ispod Abbiatija. Bio je to Wayneov četvrti gol Milanu u 180 minuta dvoboja osmine finala!

Do kraja susreta gosti su se potpuno raspali, a Vragovi pogocima Park Ji-Sunga (60) i Darrena Fletchera (87) potvrdili visoku 4:0 pobjedu i prolaz u četvrtfinale.

Stadion: Santiago Bernabeu. Sudac: Nicola Rizzoli (Ita). Strijelci: 1:0 - Ronaldo (6), 1:1 - Pjanić (75).

Real Madrid: Casillas - Ramos, Garay, Albiol, Arbeloa - L.Diarra, Guti, Granero, Kaka - C. Ronaldo, Higuain. Lyon: Lloris - Reveillere, Boumsong, Chris, Cissokho - Pjanić, Govou, Makoun, Toulalan - Delgado, Lisandrio.

Prva utakmica: Lyon - Real Madrid 1:0 arti-201003020242006U drugom dvoboju bilo je kudikamo napetije što se rezultatskog dijela tiče. Lyon je u Madrid došao sa minimalnom prednošću od 1:0, no već nakon šest minuta igre Cristiano Ronaldo je na asistenciju Gutija pogodio za 'izjednačenje'.

Drugi gol visio je u zraku cijelo prvo poluvrijeme, no nogometaši Kraljevskog kluba nisu uspjeli ponovno prevariti Llorisa.

U drugom dijelu kao da je na teren istrčala neka druga momčad Lyona. Lavovi su zaigrali bolje i čvršće te preuzeli inicijativu. Nakon nekoliko udaraca koje je zaustavio Casillas, Francuzi su konačno zabili preko Pjanića u 75. minuti i sa ukupnih 2:1 pomalo neočekivano izborili prolaz među osam najboljih momčadi Europe!

Do kraja susreta gosti su promašili još dvije stopostotne prilike, prvo Lisandro Lopez, a potom i Cesar Delgado.

Real je tako nakon svih optimističnih najava na pohod Lige prvaka i kupovina koje su ih koštale milijune eura - opet ostao kratkih rukava. Sada im preostaje još samo prvenstvo u kojem vode mrtvu utrku s Barcelonom.

Ne podignu li trofej - ponovno će na Santiago Bernabeuu 'padati glave'! Jer bi za šesto uzastopno ispadanje u osmini finala Lige prvaka i potrošenih 250 milijuna eura za sezonu bez trofeja vjerojatno dobili otkaz i u popularnom 'menadžeru', a kamoli ne u stvarom životu i klubu kakav je Real Madrid.