Zadivio nasljednik velikog Michaela!

Najveća zvijezda aktualnih NBA prvaka, Los Angeles Lakersa Kobe Bryant, briljirao je u 112:100 pobjedi svoje momčadi na gostovanju protiv Sacramento Kingsa. Bryant je ostvario svoj 17.

4.11.2010.
13:31

arti-201010150183006Košarkašu kojega su još u mladim danima proglasili prvim nasljednikom velikog Michaela Jordana, bio je ovo bio prvi 'triple-double' nakon 21. siječnja prošle godine. Pau Gasol je dodao 22 koša i 11 skokova za Lakerse, dok je Tyreke Evans sa 21 ubačajem bio najefikasniji igrač Kingsa.

Veliku večer imao je i Paul Pierce, prva zvijezda prošlosezonskih finalista Boston Celticsa. Pierce je u 105:102 pobjedi Celticsa protiv Milwaukee Bucksa nakon produžetka postigao 28 koševa, 12 u produžetku, te je premašio brojku od 20,000 koševa u karijeri. Rajon Rondo je dodao 17 poena, 15 asistencija i 8 skokova za Celticse, dok je Australac hrvatskog podrijetla Andrew Bogut bio prvo ime Bucksa s 21 košem i 13 skokova.

Odličnu utakmicu odigrali su Phoenix Sunsi i San Antonio Spursi, a pobjeda 112:110 pripala je gostima iz San Antonija. Richard Jefferson (28) postigao je četiri trice u posljednjoj četvrtini uključujući i onu kojom je minutu i pol prije kraja donio 108-106 vodstvo svojoj momčadi koje je zadržala do kraja. Tim Duncan s 25 koševa i 17 skokova imao je još jednu odličnu večer kod Spursa, dok je Jason Richardson s 21 poenom predvodio Sunse.

Neizvjesno je bilo i u Denveru gdje su Dallas Mavericksi svladali domaće Nuggetse sa 102:101 iako nisu postigli niti jedan poen u posljednje dvije minute. Dirk Nowitzki (35 koševa, 12 skokova) bio je najbolji u sastavu Mavsa, dok se Carmelo Anthony (20 poena, 15 skokova) prometnuo u tragičara utakmice jer je promašio šut za pobjedu svoje momčadi.

Atlanta Hawksi ostali su jedina neporažena momčad u Istočnoj konferenciji zahvaljujući 94:85 pobjedi protiv Detroit Pistonsa, koji još uvijek čekaju svoju prvu pobjedu u sezoni. Hawksi su do nove pobjede stigli snažnom završnicom koju su riješili u svoju korist sa 18-4. Josh Smith (22, 11 skokova) bio je prvo ime Hawksa, a Ben Gordon (22) Pistonsa.

Jedna od tri neporažene momčadi, uz Lakerse i Hawkse, su i New Orleans Hornetsi koji su kao gosti nadvisili Houston Rocketse sa 107:99. Chris Paul (25, 7 skokova, 8 asistencija) bio je najbolji kod Hornetsa, dok Rocketsima za prvu pobjedu u sezoni nije bilo dovoljno po 18 koševa Kevina Martina i Aarona Brooksa.