Završena sezona iz snova: Medvjedima naklon do poda

Hokejaši Medveščaka okončali su svoju prvu sezonu u EBEL ligi 3:2 porazom u petoj utakmici polufinala od Red Bulla. Momčad Salzburga tako je prva došla do četiri pobjede, te izborila finale.

18.3.2010.
23:48

Strijelci: 1:0 - Welser (5), 2:0 - Koch (23), 3:0 - Siklenka (48), 3:1 - Hečimović (50), 3:2 - Letang (59). Dosadašnji susreti u polufinalnoj seriji: 1. utakmica: Salzburg - Medveščak 2:0 (1-0) 2. utakmica: Medveščak - Salzburg 1:5 (0-2) 3. utakmica: Salzburg - Medveščak 1:4 (2-1) 4. utakmica: Medveščak - Salzburg 1:5 (1-3) arti-201003180347006U petoj utakmici polufinalne serije ponovila se slična situacija kao i u dvoboju prije dva dana u Ledenoj. Medveščak nije uspio iskoristiti nekoliko dobrih prilika u prvoj trećini, dva puta su njegovi igrači pogađali vratnicu, dok je Red Bull iskoristio svoju prvu priliku i poveo sa 1:0 preko Daniela Welsera u petoj minuti.

arti-201003180652006Početkom druge trećine domaći su povisili na 2:0 nakon što se Thomas Koch odlično snašao pred Kristanom, te kaznio neopreznost zagrebačke obrane.

Kada je Michael Siklenka u 48. minuti povisio na 3:0 izgledalo je da će Red Bull mirno privesti utakmicu kraju, ali samo minutu potom Koch je zaradio isključenje, a John Hečimović je iskoristio brojčanu prednost i smanjio na 3:1.

arti-201003170734006U posljednjem dijelu utakmice gosti su uspjeli pritisnuti domaće u njihovu trećinu, te je kapetan Medveščaka Alan Letang minutu i osam sekundi prije kraja postigao pogodak za 3:2.

arti-201003160780006Samu završnicu Medvjedi su odigrali bez vratara, sa šest igrača na ledu, ali taj završni pritisak nije rezultirao izjednačenjem koje bi donijelo produžetak.

arti-201003160736006Na kraju kad se podvuče crta, Zagrepčani su odigrali sezonu iz snova. Izborili su play-off koji je bio prvenstveni cilj, zatim su u četvrtfinalu sa 4-2 izbacili lidera regularnog prvesntva Graz, da bi tek pokleknuli u polufinalu. Malo tko se nadao takvom scenariju na početku sezone. Bravo Medvjedi!