Medveščak seriju od četiri domaće utakmice započeo pobjedom

Hokejaši Medveščaka u svom 23. nastupu ove sezone u KHL-u pobijedili su Sibir sa 2-0 (0-0, 1-0, 1-0) pred oko 4500 gledatelja u Domu sportova.

29.10.2014.
8:27

Medveščak je u prvoj trećini najbliže vodstvu bio u 9. minuti (8:30), ali je James Wright propustio realizirati kazneni udarac, no Medvjedi su do prednosti stigli u 23. minuti (22:38), kad su momčadi bile s po četiri igrača na ledu. Gostujući vratar Mikko Koskinen zaustavio je udarac Carlea, ali je do odbijenog paka prvi stigao mladi Šveđanin Edwin Hedberg i u svom prvom nastupu za Medveščak postigao prvijenac u KHL-u. Bio je to jedini pogodak nakon 40 minuta s obzirom na to da je Barry Brust ponovno bio nesavladiv obranivši svih 16 udaraca gostiju, a i Koskinen je samo jednom kapitulirao, a zaustavio 13 pokušaja Medvjeda.

Do kraja dvoboja finski vratar je još jednom svladan u posljednjoj minuti (59:23) kad je Medveščak imao igrača više, što je iskoristio James Wright. Uz strijelca prvog pogotka, vrlo aktivnog 20-godišnjaka Edwina Hedberga koji je proglašen igračem utakmice , najzaslužniji za novu pobjedu Medvjeda bio je Barry Brust. Za svoj drugi shutout u ovoj sezoni zaustavio je sva 23 udarca gostujućih hokejaša.

Medvešak je sa 27 bodova zasjeo na 11. mjesto ljestvice Zapadne konferencije, ali ga samo dva boda dijele od sedmog Slovana i osmog Vitjaza.

Utakmicom protiv Sibira Medveščak je započeo seriju od četiri domaće utakmice. Već u srijedu (19.30 sati) u Domu sportova gostuje Metalurg iz Novokuznjecka.