Los Angeles Kingsi pobijedili su u svom Staples Centeru Chicago Blackhawkse 4:3 (1:2, 2:0, 1:1) i poveli s 2:1 u pobjedama u finalu doigravanja Zapadne konferencije u NHL ligi.

25.5.2014.
18:28

Jonathan Toews, kapetan Chicaga, zabio je prvi gol na utakmici s igračem manje u 6. minuti, ali je Slava Vojnov samo 50 sekundi kasnije poravnao na 1:1. Toews je drugim pogotkom na utakmici, a osmim u ovom doigravanju, osigurao prednost braniteljima naslova Chicago Blackhawksima nakon prve trećine.

U drugom periodu su Jeff Carter i Tyler Toffoli bili strijelci za domaćine. Carter je uz jedan pogodak upisao i dvije asistencije u ovoj utakmici. Ukupno na svom kontu ima 8 golova i 11 asistencija u doigravanju, odnosno 19 poena, jedan manje od slovenskog suigrača Anžea Kopitara, koji u ovoj utakmici nije upisao niti jedan poen. Toffoli je, pak, zabio šest golova u doigravanju. U seriji protiv Chicaga bio je strijelac u sve tri utakmice.

Drew Doughty u 12. minuti trećeg perioda je povećao prednost Kingsa na 4:2, da bi Patrick Sharp pet sekundi prije kraja samo ublažio poraz Chicaga. Četvrta utakmica u seriji igra se u noći s ponedjeljka na utorak u Los Angelesu.