Los Angeles Kingsi pobijedili su u produžetku sedme utakmice finala Zapadne konferencije NHL lige u Chicagu domaće Blackhawske 5:4 i plasirali se u veliki finale protiv New York Rangersa

2.6.2014.
8:59

Los Angeles Kingsi su još jednom potvrdili da su ''kraljevi sedmih utakmica'' u doigravanju. Postali su prva momčad u povijesti koja je na putu do finala, odnosno borbe za Stanley Cup, odigrala maksimalnu 21 utakmicu u prve tri runde doigravanja. Sve tri serije dobili su u sedam utakmica i svaki puta su odlučujuću, sedmu utakmicu dobili u gostima! Prvo protiv San Josea, pa protiv Anaheima i na kraju i protiv Chicaga.

Protiv San Josea su gubili 3:0 u pobjedama u seriji, ali su s četiri uzastopne pobjede prošli dalje. Protiv Anaheima su nadoknadili zaostatak 3:2 u pobjedama, dobivši zadnje dvije. U konferencijskom finalu protiv prošlogodišnjih osvajača NHL lige Chicago Blackhawska poveli su s 3:1 u pobjedama. Branitelji naslova su se vratili u igru i osigurali odlučujuću utakmicu u svom United Centeru.

Iznimno zanimljiva i dramatična serija ponudila je kulminaciju u sedmom ogledu, u kojem je Chicago poveo s 2:0 golovima Brandona Saada i Jonathana Toewsa. Kingsi su poravnali pogocima Jeffa Cartera i Justina Williamsa, ali je Chicago ipak dobio prvu trećinu zahvaljujući golu Patricka Sharpa.

U drugom periodu je Tyler Toffoli izjednačio na 3:3, ali je Patrick Sharp drugim golom na utakmici ponovno doveo Blackhawske u vodstvo 4-3. Marin Gaborik izjednačio je na 4:4 u 13. minuti treće trećine. Pogodak koji je Kingse odveo u veliki finale zabio je Alec Martinez nakon 5 minuta i 47 sekundi igre u produžetku.

Prva utakmica finale serije između Los Angeles Kingsa i New York Rangersa na rasporedu je u noći sa srijede na četvrtak u Staples Centeru u Los Angelesu.