Admiral uz naklonost sudaca odnio bodove iz Ledene

Hokejaši Medveščaka u 25. su nastupu u KHL-u ove sezone izgubili na svom ledu od Admirala iz Vladivostoka s 3:4 (1:3, 1:1, 1:0).

31.10.2014.
22:28

Medveščak je poveo preko Billa Thomasa u sedmoj minuti, no gosti su do kraja prve trećine tri puta iskoristili brojčanu prednost na ledu pogocima Konstantina Makarova, Jana Kolara i Denisa Kuzmina, da bi Ilja Zubov u drugoj trećini s igračem manje na ledu zabio za 1:4.

Aaron Palushaj uspio je brzo smanjiti na 2:4, a Thomas je svojim drugim golom na utakmici vratio nadu u preokret. Ali, usprkos velikom broju udaraca, Medveščak do kraja utakmice nije uspio stići do izjednačenja.

Medveščak je imao čak 39 udaraca na gol suparnika, a Admiral samo 15, no bodovi su na kraju pripali gostima. Treba spomenuti i sudački kriterij, koji je u posljednjoj trećini bio u najmanju ruku upitan. Nakon što je Medveščak zabio za 3:4, suci su odlučili maksimalno potpomagati goste i dopustiti im vrlo prljavu igru. No, zato su iskoristili prvu priliku da pošalju Medvjeda na klupu za kažnjene igrače i to malo više od dvije minute prije kraja utakmice.

Medveščak je sada deveti u Zapadnoj konferenciji s 29 bodova, jednim manje, ali uz tri utakmice više od osmog Atlanta, koji drži posljednje mjesto koje vodi u doigravanje.

U nedjelju će Medveščak od 17.30 sati ugostiti Amur iz Habarovska u svom četvrtom domaćem susretu ovoga tjedna.