Medveščak napravio apsolutnu senzaciju i to ne u Zagrebu!

Hokejaši Medveščaka nastavili su senzacionalnu pobjedničku seriju - u Minsku su protiv Dinama stigli do 7. uzastopne pobjede! Sedme i povijesne, jer je ovo prva koju su ostvarili na gostovanju.

9.10.2013.
20:48

Pobjeda je tim važnija što su Medvjedi u utakmicu krenuli jako loše. Desetak loših minuta na startu skupo su koštale Medveščak, koji je poprilično jeftino Dinamu poklonio dva gola.

Prvo je golman Barry Brust nonšalantno odbio pak i dao ga domaćem igraču Stasu na palicu, a bjeloruski reprezentativac je poklon prihvatio i zabio. Uslijedili su brojni promašaji Zagrepčana, a kazna je stigla s igračem manje. Tomaš Surovy je pogodio za 2:0.

Činilo se kako će Medvjedi i na petom gostovanju potonuti u poraz. Oko 13.000 domaćih navijača je uživalo... ali samo nakratko.

Prošla je 15. minuta utakmice, Medveščak je ubacio u višu brzinu i počeo tjerati Bizone na prekršaje, a potom i smanjio zaostatak. Ryan Vesce je pred odmor skrenuo šut Katicha u mrežu, da bi u drugoj trećini gledali potpunu dominaciju Medvjeda.

Šutevi na gol su bili 19-3 za hrvatskog prvaka, Bjelorusi su bili nadklizani, ali samo jedan pak je ušao u gol. Boyd Kane je odlično fintirao golmana, zabio mu u bliži kut pod samu prečku. Zadnja trećina, ista priča, Medveščak je bio bolja momčad, ali odluka je stigla tek u produžetku golom kapetana Cheechooa.

Na kraju, Zagrepčani moraju biti sretni zbog preokreta, ali ne i zato što su jedan bod ipak prepustili domaćinu. Uostalom, omjer šuteva na gol 43-21 u korist Zagrepčana usred Bjelorusije sve govori.

Treba spomenuti da je Medveščakov golman Brust ostao i bez KHL rekorda, trebao je izdržati 29 minuta utakmice u Minsku da postane golman koji najdulje nije primio gol u ligi, ali nakon tri uzastopne utakmice u Ledenoj bez primljenog gola ostao je 22 minute prekratak da uhvati podvig Stanislava Galimova iz sezone 2008/2009.

Nova prilika za dokazivanje u najjačoj europskoj hokejaškoj ligi stiže u petak, kada Medveščak igra protiv vrlo jakog Donbassa u Donjecku.

Dinamo Minsk - Medveščak 2-3 (2-1, 0-1, 0-0, 0-1), produžetak

Redoslijed, Zapadna konferencija: 1. SKA 33 boda, 2. Dinamo Moskva 31, 3. Donbass 25 (-1), 4. Medveščak 25, 5. Dinamo Riga 24 (-1)…