Medvjedi prisiljeni na kapitulaciju: 'Brlog' je ponovo osvojen

Novi poraz upisali su hokejaši Medveščaka, osmi po redu u 11. ovosezonskoj utakmici. Bolji od Medvjeda u Ledenoj dvorani Doma sportova bio je SKA St. Peterburg s 5:1.

29.9.2014.
22:49

Susret je počeo dobro po Medveščak koji je poveo golom Aarona Polushaja na dodavanje Matta Andersona već u trećoj minuti s igračem više.

U tim trenucima navijači su bili na nogama i nije se činilo da će to ujedno biti i jedini pogodak zagrebačkog sastava na utakmici. Ali, već do kraja prve trećine SKA je preokrenuo i poveo 2:1, a strijelci su bili Patrick Thoresen i Vadim Šipačjov.

U drugoj dionici igre SKA je zabio još dva gola i otišao na nedostižna tri gola razlike, a oba je puta strijelac bio Tony Martensson. Točku na i pobjede gostiju stavio je Evgenij Dadonov u 48. minuti.

SKA-u je to bila 11. pobjeda u isto toliko ovosezonskih susreta, kojom su dodatno učvrstili svoju lidersku poziciju u cijeloj KHL ligi. Medveščak je s 9 osvojenih bodova na 12. mjestu Zapadne konferencije.

Priliku za popravni ispit protiv SKA-a Medveščak ima već u srijedu kada je u Domu sportova na rasporedu novi međusobni ogled ovih sastava.