Dan za pamcenje: Rodeni Zagrepcanin usao u povijest SAD-a!

10.12.2014.
8:45

"Kada Rendulic veceras izade na led u Denveru, bit ce to vise od debija u NHL-u za jednog prespektivnog igraca Colorado Avalanchea, to ce biti prvi puta da je hokejas roden u Hrvatskoj zaigrao u NHL utakmici", objavljeno je na internetskom portalu Colorada uoci susreta.

Nazalost, povijesni debi zavrsio je porazom 0:3, a Rendulic je na ledu proveo malo vise od sedam minuta, uputivsi jedan udarac prema gostujucem golu.

Ove sezone momcad Colorada poharale su ozljede, pa je iz njihove podruznice Lake Erie Monstersa osam igraca dosad skupilo NHL minutazu.

Rendulic je u svibnju ove godine potpisao dvogodisnji ugovor s dvostrukim NHL prvacima Colorado Avalancheom, prosao je njihov trening kamp, a potom je poslan na kaljenje u Coloradovu podruznicu u AHL ligi, u ekipu Lake Erie Monstersa. Tamo je u 21 utakmici upisao ukupno 4 gola i 3 asistencije.

Prije dolaska u SAD, Rendulic je odigrao dvije sjajne sezone u najjacoj finskoj hokejaskoj ligi, u klubovima Assat Pori i Hameenlinna, gdje je u 94 susreta upisao 19 pogodaka i 25 asistencija.

A najbolji igrac u povijesti Colorado Avalanchea bio je kanadski Hrvat Joe Sakic, koji ih je predvodio do naslova prvaka NHL-a 1996. i 2001. godine, a sada ima funkciju izvrsnog potpredsjednika hokejaskih operacija (sportski direktor).