Konačno se dogodilo: Pala prva olimpijska medalja za hrvatski boks

Mladi hrvatski boksač Luka Plantić osvojio je brončanu medalju u srednjoj kategoriji na Olimpijskim igrama mladih u kineskom Nandžingu pobijedivši sa 3:0 Uzbekistanca Kozimbeka Mandorova.

25.8.2014.
18:15

U kategoriji do 75 kg 17-godišnji Zagrepčanin i član BK Sesvete, koji je i aktualni svjetski juniorski doprvak, dominirao je tijekom sve tri runde protiv nimalo bezazlenog borca iz Uzbekistana koji je na prošlom SP u Bugarskoj osvojio brončano odličje.

Meč između Luke Prtenjače i Gruzijca Kharabadzea u velter kategoriji nije održan jer obojica boksača nisu prošla vaganje pa su podijelili pato mjesto.

Zadranin Toni Filipi danas nije nastupio u finalu kategorije do 91 kg jer su organizatori njegov meč protiv svjetskog prvaka Hernandeza prebacili u srijedu u 10 sati po hrvatskom vremenu.