BRAVO, BOJANE: / Babo se raspucao i zaustavio All Star zvijezdu!

Hrvatski reprezentativac oduševio je Ameriku. Brooklyn Netsi i dalje su 'živi', dobili su prvu utakmicu protiv Atlante u četvrtfinalu Istočne konferencije.

26.4.2015.
11:45

Bojan Bogdanović je sa 19 koševa sudjelovao u pobjedi Brooklyna nad Atlantom 91-83 , kojom su Netsi smanjili zaostatak u seriji na 1:2. Hrvatski reprezentativac je na parketu proveo 34 minute, a odigrao je i sjajnu obranu na najboljem tricašu lige Kyleu Korveru koji je zabio tek 2 poena uz šut 1/8. Hrvatski reprezentativac je u pobjedu ugradio tri skoka, asistenciju i tri ukradene lopte.

Igrači Golden Statea prva su NBA momčad koja je izborila plasman u drugi krug doigravanja svladavši u četvrtoj utakmici serije New Orleans sa 109:98. Nakon što su spektakularnim preokretom u trećoj utakmici nadoknadili minus 20 u posljednjoj četvrtini i slavili u produžetku, Pelicansi su ostali bez 'benzina'. Stephen Curry je opet bio nezaustavljiv, omaleni šuter im je utrpao 39 poena i poslao na godišnji odmor.

Ono što su igrači Chicaga napravili u Milwaukeeju, teško je opisati riječima. Bili su na korak da pometu Buckse, ali uspjeli su izgubiti 26 lopti, a usprkos tome su imali sigurni produžetak u rukama i napad za pobjedu.

Nadoknadili su minus šest u dva napada i 20 sekundi do kraja su Bullsi imali prigodu završiti seriju, Rose je uzeo loptu, glumio Michaela Jordana i 1.3 sekunde do kraja napada je i izgubio. Domaćini su pozvali minutu odmora i prodali im 'specijalku'.

Rose je zaspao u obrani, Bayless je ostao sam kao duh pod košem i lakoćom u toj sekundi zabio za pobjedu. Navijači Chicaga nisu mogli vjerovati što gledaju...

Brooklyn - Atlanta 91-83 (Atlanta vodi s 2-1 u seriji)

New Orleans - Golden State 98-109 (Golden State pobijedio s 4-0)

Portland - Memphis 109-115 (Memphis vodi s 3-0 u seriji)

Milwaukee - Chicago 92-90 (Chicago vodi s 3-1 u seriji)