Ukić sjajan, Panathinaikos doživio debakl

Košarkaši CSKA-a stigli su korak do plasmana na završni turnir Eurolige. U drugoj utakmici četvrtfinalne serije su pred svojim navijačima svladali Panathinaikos sa 77-51.

18.4.2014.
20:15

Za razliku od prve utakmice, odigrane u Moskvi prije dva dana, kada je CSKA do pobjede došao tek u produžetku, Rusi u petak nisu imali nikakvih poteškoća na putu do trijumfa. Drugu su četvrtinu riješili u svoju korist s 18-6 i otišli na poluvrijeme s prednošću 39-25 od čega se gosti nisu uspjeli oporaviti. Štoviše, u zadnjoj su se četvrtini potpuno raspali i doživjeli debakl.

Kod domaćina je prvo ime bio Sonny Weems s 23 koša, Vladimir Micov je dodao 12, a vrijedi istaknuti i Viktora Hrjapu ss četiri poena, 11 skokova i sedam asistencija. U dresu Panathinaikosa najefikasniji je bio naš Roko Ukić s 15 koševa (11 u prvom poluvremenu). Za dva poena je gađao 5-8, trice 1-2, a slobodna bacanja 2-2. Dodao je tome i jedan skok, te dvije asistencije.

CSKA sada vodi s 2-0 u seriji i za prolaz na Final Four mu treba još jedna pobjeda. Do nje će moći doći već u ponedjeljak u Ateni gdje se igra treća utakmica.

Košarkaši Armanija iz Milana u drugoj su utakmici četvrtfinala Eurolige svladali Maccabi s 91-77 i izjednačili seriju na 1-1. Prije dva dana su gosti iz Tel Aviva šokirali Milano, pobijedivši u produžetku sa 101-99, ali u petak u Mediolanum Forumu nisu imali rješenja za raspoloženu momčad Luce Banchija. Milanezi su na poluvremenu vodili s 47-34, a u nastavku su mirno sačuvali prednost.

Prvo je ime domaćeg sastava bio Curtis Jerrells sa 17 koševa i šest asistencija, po 13 su koševa dodali Kristjan Kangur i David Moss, a 12 je ubacio Keith Langford. Kod gostiju je sa 16 poena najefikasniji bio Alex Tyus, a naš Andrija Žižić je odigrao nešto više od šest minuta i upisao dva koša, te po jedan skok i asistenciju.

Sljedeće se dvije utakmice igraju u Tel Avivu, a na Final Four u Milano će se plasirati momčad koja dođe do tri pobjede.

Euroliga, četvrtfinale, druge utakmice: CSKA - Panathinaikos 77-51 (2-0 u seriji) Armani Milano - Maccabi 91-77 (1-1 u seriji)