20-godišnji Hrvat radi čuda u Europi!

Hrvatski košarkaški reprezentativac Dario Šarić bio je najbolji igrač Anadolu Efesa na gostovanju kod Uniksa u Kazanu u susretu 6. kola skupine A Eurolige.

20.11.2014.
19:04

Gosti iz Istanbula vodili su većim dijelom susreta, imali su i 15 poena prednosti u trećoj četvrtini, ali Uniks je uspio uvesti dvoboj u neizvjesnu završnicu u kojoj je na kraju bio sretniji.

Šarić je postigao sedam od posljednjih devet poena Anadolu Efesa, te je bio jedini igrač turske momčadi koji je uspijevao pogoditi iz igre u posljednjih sedam i pol minuta. Utakmicu je okončao sa šutom za dva 4-8, za tricu 1-1, te za slobodna bacanja 2-2.

Dontaye Draper je za Anadolu Efes ubacio šest poena (šut za dva 2-2, trica 0-4, slobodna bacanja 2-2), a njegov pokušaj trice s centra za produžetak nije bio niti blizu prolaska kroz obruč.

Keith Langford je sa 19 koševa predvodio Uniks do druge pobjede u Euroligi ove sezone.

Nakon šest kola Anadolu Efes ima omjer pobjeda i poraza 4-2, a Uniks 2-4.