Cibona je usred Beograda u završnici u polufinalu ABA lige pobijedila favoriziranu Crvenu Zvezdu rezultatom 75:70. Pobjedom su Vukovi osigurali i nastup u Euroligi sljedeće sezone.

24.4.2014.
15:26

Iako su domaćini prije utakmice bili apsolutni favoriti, Cibona u Beograd, kako je i sam trener Rimac rekao, nije došla s 'bijelom zastavom'.

Vukovi su sjajno otvorili utakmicu iskoristivši popriličnu smušenost domaćih. Na krilima Siriščevića i Šarića naši su košarkaši već u 7. minuti došli do prednosti od 17:5. Zvezda je nakratko došla sebi i četvrtinu završila s minusom od šest koševa (15:21).

No, u drugoj dionici Cibona je preko fantastičnog Šarića i izuzetno raspoložene Kuridžu i Planinića ponovno došla do dvoznamenkaste prednosti i poluvrijeme završila rezultatom 38:27.

U drugom dijelu Cibona je nastavila sa sjajnom igrom. Već nakon četiri minute nastavka Zagrepčani su došli do najveće prednosti na utakmici od plus 17 (46:29). Ipak, Beograđani su malo stisli do kraja treće dionice i spustili zaostatak na minus 13, a onda je u zadnjoj sekundi Blassingame pogodio tricu i zaključio trećinu rezultatom 61:45.

U zadnjoj četvrtini prava drama već na startu. U samo četiri minute Zvezda je nošena svojom publikom napravila seriju od 10:0 (61:55) i došla do zaostatka od samo minus šest. Cibona se ponovno vratila prednost na deset, a onda prava drama. Dvije minute prije kraja Zagrepčani su u samo nekoliko sekundi izgubili tri lopta i Zvezda je došla na minus četiri.

Ipak, u samoj završnici Cibona je smogla snage i vođena sjajnim Blassingameom došla do konačne pobjede od 75:70. Ovo je pobjedom Cibona izborila nastup u finalu, ali i direktan plasman u Euroligu sljedeće sezone.FOTO