Ludnica u Draženovom domu kakva se ne pamti već dugo

Košarkaši Cibone su u 19. kolu ABA lige u Draženovom domu u dramatičnoj utakmici pobijedili Partizan sa 80:76 i tako se izjednačili s beogradskom momčadi na trećem mjestu s omjerom 13:6.

4.2.2014.
17:30

Cibona je odlično otvorila utakmicu i u četvrtoj minuti vodila je 13:4. U tome im je pomogao i trener Partizana Duško Vujošević, koji je već tada isključen jer se žalio na jednu sudačku odluku. Ipak, do kraja četvrtine Partizan je napravio seriju 14:4 i tako nakon prvih deset minuta imao minimalnu prednost (18:17).

Na krilima prepune dvorane Dražena PetrovićaVukovi su odlično otvorili i drugu četvrtinu, a na krilima fenomenalne obrane taj su dio igre dobili sa 25:11 te na odmor otišli s plus 13 (42:29).

U trećoj četvrtini Partizan se ponovno vratio te je u 27. minuti stigao na samo minus četiri (50:46). Ipak, u posljednju četvrtinu Cibosi su ušli s plus sedam (60:53).

U prve četiri minute posljednje četvrtine Cibona je zabila samo dva koša, što su gosti iz Beograda iskoristili i stigli na samo minus dva (62:60). Samo minutu kasnije Partizan je stigao i do izjednačenja (65:65).

Ipak, u triler završnici Cibona je na krilima Rozića, Sarića i Blassingamea iščupala zasluženu pobjedu. Cibonu su do pobjede vodili Dario Šarić s 22 te Marin Rozić s 21 košem. Blassingame je dodao 15 koševa, Planinić 12. Kod Partizana najbolji je bio Bogdan Bogdanović s 32 koša.

Uoči utakmice 19. kola ABA lige između Cibone i Partizana atmosferu je nepotrebno 'zakuhao' košarkaš Cedevite Jusuf Nurkić.

On je putem Instagrama na svoj način dao podršku Partizanu.

"Ajmo grobari! Demonstration of basketball soon!! (Uskoro demonstracija košarke, op.a.)", napisao je Nurkić.

Iz toga se može zaključiti kako mu Vukovi nisu pretjerano dragi, a razloge možemo tražiti i u dva poraza Cedevite od Cibone ove sezone u ABA ligi.

"Mediji su mi tako smiješni. To nije imalo ništa s Cibonom. Ništa nije krivo u navijanju za Partizan. Oni imaju puno ozlijeđenih igrača i uvijek ostave srce na terenu", napisao je Nurkić u novom postu na Instagramu nakon što je obrisao prethodni u kojem daje podršku Grobarima.