NBA LIGA: / Clippersi dobili Houston, Chicago rijesio Cavse

5.5.2015.
11:34

Krilni centar Clippersa je zavrsio utakmicu s 26 koseva, 14 skokova i 13 asistencija, sto mu je drugi uzastopni 'triple-double' ucinak. No, za razliku od sedme utakmice protiv San Antonija, Griffin ovoga puta nije imao pomoc Chrisa Paula, ciji je pobjednicki kos odveo Clipperse u drugi krug doigravanja preko Spursa. Paul je zbog ozljede kvadricepsa prosjedio ovu utakmicu uz teren, u odijelu.

"Kad nema Chrisa, svi moramo dati vise. Nije to samo posao jedne osobe, nego zajednicki. I ako pogledate statistiku, doista smo svi sudjelovali", izjavio je Griffin isticuci doprinos suigraca u ovoj vrlo vrijednoj pobjedi kojom su Clippersi izbrisali Houstonovu prednost domaceg terena.

Gosti iz Los Angelesa imali su trojicu igraca na 20 ili vise koseva i sestoricu s dvoznamenkastim ucinkom. Iskusni Jamal Crawford je s klupe doprinio s 21 poenom, Matt Barnes je ubacio 20 koseva, po 17 su postigli J. J. Reddick i Austin Rivers, a sa 10 koseva, 13 skokova i 4 blokade svoj je doprinos dao centar DeAndre Jordan koji je vodio veliku bitku s Dwightom Howardom (22 kosa, 10 skokova, 5 blokada), najboljim igracem Rocketsa.

Iako je ubacio 20 koseva uz 12 asistencija, James Harden nije bio u izdanju kojim je osvojio drugo mjesto u utrci za najkorisnijeg igraca lige u regularnom dijelu sezone. Izgubio je cak devet lopti, sto je Rocketse skupo kostalo, pogotovo u zavrsnih sedam minuta utakmice. Tad su gosti napravili odlucujucu seriju 12-0 ostavivsi domace cak cetiri minute bez ijednog poena i stvorivsi zalihu od 13 koseva (101-88) za zavrsne tri i pol minute. Clippersi su u drugom poluvremenu utakmice postigli cak 71 kos, a u trecoj cetvrtini pogodili svih sest suteva za tricu.

Hoce li ga imati u drugoj utakmici, koja je na rasporedu u noci sa srijede na cetvrtak u Houstonu, ostaje za vidjeti. Trener Clippersa Doc Rivers je nakon utakmice izjavio da je Paul mogao zaigrati da se radilo o odlucujucoj utrakmici, ali da nije bilo vrijedno riskirati na pocetku serije.

Kao sto su Clippersi 'ukrali' prednost domaceg terena Rocketsima, isto su ucinili Chicago Bullsi pobjedom u Clevelandu 99-92. Za razliku od Clippersa koji su nadoknadili izostanak Chrisa Paula, Cavaliersi nisu uspjeli nadomjestiti izostanak suspendiranog J. R. Smitha, koji ce propustiti i drugu utakmicu serije, te Kevina Lovea koji se vec oporavlja od operacije ramena. Kyrie Irving je zavrsio dvoboj s 30 koseva i 6 asistencija, a LeBron James bio na pragu 'triple-doublea' (19 poena, 15 skokova, 9 asistencija), ali njegovi promasaji (sut 9/22, za tricu 0/3) i izgubljene lopte u zavrsnici utakmice odveli su Cleveland u poraz.

"Svi moramo igrati bolje. Veceras nisam bio dobar", izjavio je James ne trazeci izgovor za sebe i suigrace.

Cleveland su svojom igrom 'dva na dva' razbili Derrick Rose (25 koseva, 5 asistencija, 5 skokova) i Pau Gasol (21 poen, 10 skokova, 4 asistencije), a vec uobicajeni doprinos dao je i sjajni Jimmy Butler (20 poena, 5 skokova, 6 asistencija). Bullsi su vec u prvoj cetvrtini imali prednost od 14 koseva (27-13), najvise zahvaljujuci Mikeu Dunleavyju koji je u tom razdoblju ubacio 13 od svojih 14 koseva. Cleveland se vratio i na pocetku trece cetvrtine dosao do izjednacenja (51-51), kad je Chicago na krilima Rosea napravio seriju 15-0.