Kobe Bryant i košarkaši Los Angeles Lakersa sinoć su imali jednu od rijetkih prilika za slavlje ove sezone.

19.11.2014.
9:49

Lakerse je očekivano predvodio Bryant sa 28 poena (šut 10-18), a najvažniji je koš zabio jednu minutu i 11 sekundi prije kraja kada je pogodio skok šut unatrag preko Thaba Sefoloshe i pritom iznudio dodatno slobodno bacanje koje je uspješno realizirao za vodstvo 108:102.

Veliku pomoć Bryant je imao u Carlosu Boozeru koji je upisao 20 poena i 10 skokova, dok je kod Hawksa prednjačio Paul Millsap sa 29 poena.

Bryant je s 28 sinoćnjih poena došao do brojke od ukupno 32.001 u karijeri. Trenutno je četvrti na popisu najboljih strijelaca lige, a ispred njega su još Michael Jordan, Karl Malone i Kareem Abdul-Jabbar. Prvi sljedeći koji je na dohvatu Bryantu je Jordan koji je ubacio 32.292 poena.

Domaće su pobjede sinoć upisali Utah i Milwaukee. Utah je lakoćom savladala Oklahoma City 98:81, a ujednačenu momčad Jazza predvodio je Alec Burks s 20 poena i 14 skokova. Najbolji u 117:113 pobjedi Milwaukeeja nad New Yorkom bio je Ersan Ilyasova s 20 poena.

U posljednjoj utakmici večeri New Orleans je pobijedio Sacramento u gostima 106:100 nošen na krilima Anthonyja Davisa i Ryana Andersona. Davis je susret završio s 28 poena i 9 skokova, dok je Anderson 15 od svoja 22 poena postigao u drugom poluvremenu.

Atlanta – LA Lakers 109:114 (Millsap 29p / Bryant 28p)

Milwaukee – New York 117:113 (Ilyasova 20p / Anthony 26p)

Utah – Oklahoma City 98:81 (Burks 20p, 14s / Lamb 19p)

Sacramento – New Orleans 100:106 (Cousins 24p, 17s / Davis 28p, 9s)