Hrvatska kosarkaska reprezentacija iznenadujuce je izgubila trecu utakmicu na SP-u u Spanjolskoj. Kosarkasi Senegala sokirali su izabranike Jasmina Repese rezultatom 77:75 (18:16, 23:16, 18:20, 18:23)

1.9.2014.
11:17

HRVATSKA: Tomic 14, Andric 3, Lafayette 5, Bogdanovic 15, Saric 15, Rudez 6, Ukic 3, Simon 6, Markota 2, Hezonja 2, Zoric 4, Babic

SENEGAL: Niang, Dalmeida 15, Thomas, Mam. Ndoye 1, Diop 5, Mal. Ndoye 9, Thiam, Faye 11, Ndour -, Ndiaye 5, Dieng 27, Badji 4

Hrvatska kosarkaska reprezentacija pokazala je dva razlicita lica u samo dva dana. Nakon pobjeda protiv Filipina i Argentine uslijedio je poraz od momcadi koja je objektivno ipak puno slabija od Repesinih izabranika.

Dramaticna pobjeda protiv Filipina nije bila dovoljno upozorenje za nasu reprezentaciju koja nije pronasla rjesenja za Senegalce, samo dan nakon velike utakmice protiv Argentine, posebice Dienga, koji nam je ubacio 27 koseva i uhvatio 8 lopti pod obrucima.

Hrvatska je lijepo otvorila susret, zakucavanjem Marija Hezonje, a nakon nepune cetiri minute igre i slobodnih bacanja Ante Tomica rezultat je bio 13:6 u nasu korist. Potom je uslijedila 7-0 serija Senegalaca za izjednacenje. Hrvatska je posljednje vodstvo imala jednu minutu i 45 sekundi prije kraja prve cetvrtine, nakon cega su nam Senegalci bili neuhvatljivi.

U drugoj cetvrtini Hrvatska nije djelovala dobro niti u napadu niti u obrani i Senegal je povecao svoje vodstvo. Na veliki odmor se tako otislo s prednoscu africke momcadi 41:32. Hrvatska sportska javnost nadala se da ce se na poluvremenu neke stvari posloziti u igri Repesine momcadi i uistinu, na pocetku je djelovalo bolje, barem u fazi obrane. Medutim, u napadu smo se previse oslanjali na sut izvana. Usprkos blijedoj igri Hrvatska je u zavrsnici imala priliku izboriti produzetak.

U posljednju se minutu uslo s vodstvom Senegala 72:69. Potom nije bilo kosa do 28 sekundi prije kraja kada Ndoye pogada jedno slobodno bacanje. Sedam sekundi poslije Lafayette tricom vraca Hrvatsku na samo minus 1, da bi potom Bogdanovic faulirao Dalmeidu koji je precizan s linije slobodnih bacanja.

Sedam sekundi prije posljednjeg zvuka sirene Krunoslav Simon tesko promasuje tricu za izjednacenje, a Ndoye dvama slobodnim bacanjima stavlja tocku na i pobjedi Senegala. Damjan Rudez zabio je tricu u posljednjoj sekundi, ali tek za ublazavanje poraza.

Kod Hrvatske su najefikasniji s 15 koseva bili Saric i Bogdanovic, dok je Tomic upisao 14 koseva i 9 skokova. Valja spomenuti da je Bogdanovic ipak imao katastrofalan suterski dan s linije za tri poena (1-7), kao i cijela hrvatska reprezentacija (27%). Kod Senegalaca je osim spomenutog Dienga vrlo dobar bio Dalmeida s 15 koseva, dok je Faye ubacio 11 koseva.

U utorak je dan odmora, a u srijedu Hrvatska ima priliku za popravni ispit protiv Grcke.