Tony Parker izabran za najboljeg europskog košarkaša

Francuski branič Tony Parker drugu je godinu zaredom proglašen najboljim europskim košarkašem u izboru FIBA Europe, objavljeno je u srijedu.

28.1.2015.
15:08

Parker je proglašen najboljim u 2014. godini zbog svojih igara u dresu San Antonio Spursa s kojima je osvojio naslov NBA prvaka, svoj četvrti u karijeri.

Drugo mjesto u ovom izboru zauzeo je Srbin Miloš Teodosić koji je predvodio svoju reprezentyciju do srebrne medalje na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj, a treće još jedan Francuz Boris Diaw, koji je također sa Spursima osvojio maslov NBA prvaka, a usto je vodio i Francusku do brončane medalje na SP.

Među 10 najboljih u izboru FIBA Europe nije bilo niti jednog hrvatskog igrača iako je prije tjedan dana Dario Šarić drugu godinu zaredom proglašen najboljim mladim europskim košarkašem.

1. Tony Parker (Fra) 19.10 posto 2. Miloš Teodosić (Srb) 18.00 3. Boris Diaw (Fra) 14.71 4. Goran Dragić (Slo) 8.76 5. Bogdan Bogdanović (Srb) 7.42 6. Pau Gasol (Špa) 6.68 7. Dirk Nowitzki (Njem) 6.13 8. Sergio Rodriguez (Špa) 3.47 9. Jonas Valančiunas (Lit) 3.00 10. Alessandro Gentile (Ita) 0.99