OGLAS

Panika u dvorani! Dojava o bombi otjerala gledatelje i dvojicu Hrvata!

Utakmica posljednjeg kola C skupine Eurolige između Panathinaikosa i Barcelone u Ateni prekinuta je u poluvremenu zbog dojave o bombi u dvorani OAKA.

19.12.2014.
22:41

Do prekida je došlo pri vodstvu gostiju 40-23. Organizator je nakon dojave odlučio isprazniti dvoranu, a igrači su poslani u svlačionicu.

Veća skupina grčkih navijača ipak je ostala u dvorani, a susret je kasnije nastavljen. Barcelonu su do devete pobjede predvodili Marcelinho Huertas sa 17 koševa, te Deshaun Thomas s 15 koševa i sedam skokova.

Hrvatski reprezentativac Ante Tomić je za 20 minuta ubacio četiri koša uz pet skokova, dok je Mario Hezonja za 23 minute zabio devet koševa. U grčkim redovima najefikasniji su bili Antonis Fotsis sa 14 i James Gist sa 10 koševa.

Obje momčadi ranije su osigurale plasman u TOP 16 Eurolige.

U susretu posljednjeg kola B skupine Eurolige košarkaši Cedevite su na gostovanju u Berlinu pobijedili Albu sa 70:67, zaključivši natjecanje na petom mjestu u skupini s tri pobjede i sedam poraza.

Cedevitu su do pobjede predvodili Miro Bilan s 12 koševa i šest skokova, Luka Babić s 10 koševa i pet skokova, te Nemanja Gordić i Tomislav Zubčić s po osam koševa. Kod Albe su najefikasniji bili Jamal McLean sa 16, te Alex Renfroe s 13 koševa.

Momčad Jasmina Repeše je i prije utakmice bila bez izgleda za plasman u Top 16, a u nastavku europske sezone preselit će u drugi krug Eurokupa gdje će u skupini I igrati protiv Virtusa iz Rima, ruskog Crvenog oktobra iz Volgograda, te španjolske Zaragoze. Drugi krug Eurokupa igrat će se od 6. siječnja do 11. veljače.

Prva četiri mjesta u skupini B koja vode dalje osvojili su moskovski CSKA, Maccabi Tel Aviv, Unicaja Malaga, te Alba Berlin.