24.4.2015.
11:49

Sve je upućivalo na to da će najbolja momčad regularnog dijela NBA sezone doživjeti prvi poraz u ovogodišnjem doigravanju. Posljednjih 12 minuta regularnog dijela dvoboja u New Orleansu domaći su dočekali s 20 koševa prednosti (89:69).

Šest minuta prije kraja Pelicansi su još uvijek imali +17 (101-84), a u posljednje tri minute ušli su s +10 (103-93). No, ništa od toga nije bilo dovoljno za slamanje borbenog duha "ratnika" iz Oaklanda i njihovog vođe Stephena Curryja.

Na deset sekundi prije isteka 48. minute Anthony Davis (29 koševa, 15 skokova) pogodio je jedno od dva slobodna bacanja za vodstvo 108-105, a Curry na drugoj strani iz drugog pokušaja pogodio tricu za izjednačenje nakon skoka u napadu i asistencije Marreesea Speightsa.

Bio je to 33. poen Curryja, a suci su mu mogli dodijeliti i dodatno slobodno bacanje. No, gosti nisu protestirali. Curry je u dodatnih pet minuta dogurao do 40 poena, podijelio još dvije od svojih devet asistencija i odveo Warriorse do velike pobjede koju su proslavili kao da su njome prošli i sljedeći krug.

"Znate li koliko je ovo velika stvar, u doigravanju nadoknaditi ovakav zaostatak na gostujućem terenu u utakmici za koju smo znali da nam je jako važna u cilju preuzimanje potpune kontrole u seriji. Zato smo zaslužili dobro proslaviti to postignuće", objasnio je Stephen Curry zašto se iz svlačionice Golden Statea sve orilo još dugo po završetku utakmice.

"Šut koji je pogodio za produžetak pokazuje njegov pravi karakter", počeo je trener Golden Statea Steve Kerr svoju odu Curryju.

"Njegovo samopouzdanje je bezgranično. On je neustrašiv. Želi svaki takav šut."

U drugoj svlačionici vladala je grobna tišina.

"Znamo gdje smo pogriješili. Moramo se pokušati oporaviti do subote", izjavio je Anthony Davis znajući da to neće biti nimalo lako.

Curry je glavnog pomagača u ovoj "krađi" imao u Klayu Thompsonu (28 poena, šest skokova) i neopjevanom junaku Draymondu Greenu (12 poena, 17 skokova) koji je s dva skoka u napadu i iz njih proizašla četiri poena imao jednu od ključnih uloga u završne dvije minute regularnog dijela utakmice.

Milwaukee - Chicago 106-113 (2 prod.) (Chicago vodi 3-0 u seriji)

Boston - Cleveland 95-103 (Cleveland vodi 3-0 u seriji)

New Orleans - Golden State 119-123 (prod.) (Golden State vodi 3-0 u seriji)