Košarkaš Boston Celticsa Rajon Rondo je na utakmici protiv Houston Rocketsa izveo takozvanog Iliju Sivonjića, odnosno promašio je nemoguće.

7.3.2012.
9:38

Boston je imao 84:82 svega 18 sekundi prije kraja utakmice kada je Ronda u kontranapadu pronašao njegov suigrač Paul Pierce. Rondo je samo trebao položiti, ili zakucati, i utakmica bi bila riješena. Međutim, ovaj je poput nekog amatera očito krivo procijenio koliko mu je koraka potrebno za odraz prije polaganja te je isto promašio. Da stvar bude gora, Houston je u drugom pokušaju stigao do izjednačenja za produžetak. Goran Dragić pogodio je šut tri sekunde prije kraja.

No, sreća po Ronda pa je Pierce spasio stvar u produžetku i Celticsi su ipak na kraju slavili 97:92.

Detroit Pistonsi slavili su na svom parketu protiv Los Angeles Lakersa 88:85, a junak velike pobjede bio je omaleni razigravač Rodney Stuckey koji je nadigrao zvijezdu Lakersa Kobea Bryanta i ubacio 34 poena.

Bryant je najprije odveo utakmicu u produžetak kada je sa zvukom sirene pogodio za 78:78, ali je onda promašio šut za tri poena koji bi Lakersima donio drugi produžetak. Okončao je Bryant susret s 22 poena uz slab šut 8-26 iz igre. Recimo i da je ovoga put započeo susret s potpuno crnom maskom koja mu štiti slomljeni nos, ali se nakon problema sa šutom vratio na prozirnu.

Košarkaše Miami Heata očito su razljutila dva uzastopna poraza (Utah Jazz i Los Angeles Lakers) pa su se odlučili iskaliti u svojoj dvorani protiv New Jersey Netsa. Bilo je +30 za Heat (108:78), a najveće zvijezde dobile su više-manje poštedu s obzirom da je velika prednost stečena već do poluvremena.

LeBron James ubacio je 21 poen, imao devet skokova i šest asistencija za svega 30 minuta na parketu. Dwayne Wade napustio je igru pred kraj prvog poluvremena zbog uganuća stopala koje ga je ove sezone već koštalo šest utakmica pauze.

Dotad je ubacio 13 poena uz gotovo savršen šut iz igre 6-8. Recimo i da se u momčad, nakon smrti u obitelji, vratio centar Chris Bosh, te da je za 24 minute ubacio 20 poena i imao dva skoka. Heatu je ovo bila deseta uzastopna domaća pobjeda.

Charlotte - Orlando 100-84 (Maggette 29k, 7s / Howard 15k, 17s) Miami - New Jersey 108-78 (James 21k, 9s, 6a, Bosh 20 / Williams 16k) Boston - Houston 97-92 (Pierce 30k, 6s / Scola 18k, 14s, produžetak) Detroit - LA Lakers 88-85 (Stuckey 34k / Bynum 30k, 14s, Bryant 22k, produžetak) Indiana - Atlanta 96-101 (West 24k / Smith 27k, 9s) Dallas - New York 95-85 (Nowitzski 28k / Stoudemire 26k, 7s)