Oni su nikad lošiji: Ovo je, čini se, povijesna prilika za Dinamo

Idući suparnik zagrebačkog Dinama u Europskoj ligi, škotski velikan Celtic ponovno je razočarao. Odigrao je tek 1:1 protiv Motherwella u susretu sedmog kola škotskog nogometnog prvenstva.

22.9.2014.
8:23

Gosti su poveli golom Suttona u 19. minuti, a izjednačio je Kris Commons u 68. minuti. Celtic se trenutačno nalazi na četvrtom mjestu s 11 bodova, pet manje od vodećeg Dundee Uniteda. Čini se kako bi ovo mogla biti povijesna prilika hevatskog prvaka.

Red Bull Salzburg je u derbiju 9. kola austrijskog prvenstva kod kuće izgubio od bečke Austrije 2:3. Salzburg je poveo golom Alana u 31. minuti, no gosti su do konca poluvremena okrenuli rezultat golovima Meilingera (34) i De Paula (38). Alan je u 68. minuti sve vratio na početak, ali je Damari u 86. minuti trećim golom donio Austriji važne bodove. Nakon devet kola Salzburg je na drugoj poziciji s 18 bodova, tri manje od lidera Wolfsbergera.

Astra je nakon debakla u Maksimiru u prvenstvu pobijedila Pandurii Targu-Jiu 2:1. Gosti su poveli golom Momčiloviča u 7. minuti, no domaćin je uspio preokrenuti rezultat. Strijelci su bili Joaozinho (72) i Bukari (89). Nakon osam kola Astra zauzima treće mjesto na ljestvici s 18 bodova, jednim bodom manje od vodećeg Cluja.

A idući suparnik Rijeke u G skupini Europske lige Sevilla osvojila je tri boda pobijedivši na gostovanju Cordobu 3:1 u susretu 4. kola Primere. Golove za andaluzijski sastav postigli su Carlos Bacca (8, 88-11m) i Stephane M'Bia (72), dok je strijelac za Cordobu bio Borja Garcia (83). Nakon četiri kola Sevilla se nalazi na vodećoj poziciji Primere sa 10 bodova, s jednim bodom više od Barcelone, no Katalonci imaju i susret manje.

Standard je na gostovanju pobijedio Waasland-Beveren 2:0 golovima Jorgea Teixeire (52) i Paul M'Poku (83). Za Beveren je do 64. minuti igrao hrvatski nogometaš Ante Vukušić. Hrvoje Čale nije nastupio za domaćine. Standard je trenutačno na osmom mjestu s 11 bodova.

Feyenoord je u jednom od najvećih derbija nizozemskog nogometa kod kuće izgubio od Ajaxa 0:1. Pogodak odluke Ricardo van Rhijn već u petoj minuti. Nakon ovog poraza klub iz Rotterdama pao je na tek 15. mjesto ljestvice sa svega pet bodova iz šest kola.