FOTO/VIDEO: / Kakva drama! Hajduk teškom mukom izborio 3. pretkolo Europa lige

U drugoj utakmici 2. pretkola Europa lige nogometaši Hajduka su izgubili od Dundalka s 2:1.

24.7.2014.
11:09

Ono što je trebao biti lagan posao, pretvorilo se u pravu noćnu moru za Hajduk. Iako je Kouassi u 25 minuti zabio za vodstvo Hajduka od 1:0 (tada je ukupno bilo čak 3:0), Splitski nogometaši su u drugom poluvremenu totalno podbacili i servirali pravu dramu na Poljudu.

Ovaj sraz je bio pitanje ponosa i dišpeta, da i onda kad Hajduka potkradaju navijači, on ne odustaje. Ali ovoga puta kao da je baš odustao, digao ručnu, zakočio u posljednjih pola sata

Ovo je ionako vrijeme kad oko Hajduka vlada ona poznata srpanjska nogometna euforija. Reklo bi se, ovo je špica nogometne sezone. Europske utakmice uvijek su bile magnet, pravi mamac za publiku. Ali ovoga puta ta je publika u drugom poluvremenu doživjela šok. Iako, Torcida je čitav dvoboj navijala iz petnih žila.

Hrabro su gosti ušli u utakmicu, visokim presingom oduzeli su Hajduku posjed lopte i bili ravnopravan protivnik. Vidio je Igor Tudor da njegova momčad ima problema s organizacijom igre, stalno je uz rub svog prostora upozoravao igrače što trebaju napraviti kako bi počeli diktirati ritam.

Hajduk je bio bolji u prvom poluvremenu i u 20-ak minuta drugog, no pogreška u obrani rezultirala je potpunom preokretu na travnjaku. Hajduk je poveo u 25. minuti nakon što je Sandro Gotal s ruba kaznenog prostora sjajno petom proigrao Jeana Kouassija, koji iskosa s desne strane pogađa daljnji kut irskog gola.

Imali su Splićani nekoliko dobrih prilika za povećanje vodstva, no lopta u gol nije htjela, a to je umalo koštalo Hajduk prolaska dalje. U 66. minuti Goran Jozinović je vraćao loptu prema svom kaznenom prostoru, no istu je presjekao Pat Hoban, zaobišao je vratara Dantea Stipicu, te lagano poentirao za 1:1.

Nakon toga u igru Hajduka se uvukla velika nesigurnost, koja je rezultirala još jednim pogotkom gostiju. Kurtis Bryne se sjajno snašao nakon dalekog ubacivanja Davida McMillana s desne strane napada i pored neoprezne obrane Hajduka iz prve pogodio suprotan kut splitskog gola.

Ozbiljniju priliku za potpuni preokret Dundalk nije dobio, no iako je Hajduk prošao dalje, zaradio je salvu zvižduka svojih navijača na Poljudu.

U 3. kolu kvalifikacija Hajduk očekuje ogled protiv Šahtera Karagandija, a prva utakmica na rasporedu je 31. ovog mjeseca u Kazahstanu.

Hajduk – Dundalk 1-2 (Kouassi 25 / Hoban 66, Bryne 74), ukupni rezultat 3-2